Sport 25.11.2020.

RANIJI VEZISTA “BORCA” NAPREDUJE: Vladan Danilović u startnoj postavi portugalskog “Nacionala”

ČITANJE: 1 minuta

Vladan Danilović, nekadašnji vezista banjalučkog Borca, od početka jeseni je član portugalskog Nacionala, a danas se prvi put od promjene sredine našao u startnoj postavi.

Dogodilo se to u trećem kolu portugalskog Kupa, na gostovanju ekipi Kaza Pia koja se takmiči u drugoligaškom rangu, a Danilovićev tim je, poslije produžetaka, trijumfovao rezultatom 2:3 i izborio mjesto u osmini finala, koja se igra 13. decembra, piše mondo.ba.

Nacional je prednost stekao u 28. minutu pogotkom Ibrahima Elhasana, devet minuta prije kraja izjednačio je Godvin Sejvior, da bi u četvrtom minutu Viktor Gonkalveš pogodio za 2:1.

Bio je tim iz rodnog grada Kristijana Ronalda na rubu eliminacije, ali da se to ne desi, pobrinuo se Brajan Riaskos pogocima u 105. minutu i u nadoknadi prvog produžetka.

Danilović je, inače, od dolaska u Portugal nastupio na jednom meču do danas.

Bilo je to u okviru Lige NOS (elitni fudbalski rang u Portugalu), 8. novembra, kada je dobio 12 minuta u trijumfu nad Žil Visenteom.