Sport 08.09.2023.

RAPSODIJA SRBIJE Razbijena Kanada, Srbi idu po zlato! VIDEO

ČITANJE: 6 minuta

Košarkaši Srbije plasirali se u veliko finale Mundobasketa! Bilo je to novo remek djelo Svetislava Pešića i njegovih izabranika koji su u polufinalu srušili moćnu Kanadu 95:86. Završilo je, tako da će “orlovi“ u nedjelju igrati za svjetsko zlato i protiv pobjednika iz meča Njemačka – SAD.

Odigrala je Srbija još jednu utakmicu za pamćenje. Bogdanović je potvrdio klasu, ali i svi ostali, odbrana je djelovala moćno, a do danas nadmoćni Kanađani nisu znali šta ih je snašlo.

View this post on Instagram

A post shared by Banjaluka.net (@banjaluka_net)

Pogledajte tok utakmice po četvrtinama.

Zemlja košarke! Srbija je u finalu!

Kakav uspijeh! Srbija je u finalu, Kanada je razbijena!

Hita Srbija ka finalu!

Sjajne dvije odvrane Srbije i opet bježe Kanađanima! 95:79, još nešto više od dvije minute do kraja!

Prijete Kanađani, ali ne da se Srbija

Kanađani idu na sve ili ništa. Šutaju trojke, ali ne pogađaju. 91:79, još tri minute do kraja

BOOOOOGDANOVIĆ!

Kapiten Bogdan Bogdanović kapitenski! Sjajna dvojka, a onda i trica za +15!

Velika borba na terenu

Avramović novi dvocifren u timu Srbije sa 10 poena.

Pogađa Milutinov za 86:71. Malo problema u odbrani, što Kanađai koriste i spuštaju na na 86:76. Odbrana Srbije se mora uozbiljiti.

Kreće Srbija jako, Guduuuurić!

Kakav početak 4/4 Srbije! Ukradena lopta Gudurića, koš, pa trica, pa nova ukradena i koš Davidovca za 82-65!

Vraća se Srbija!

Marko Gudurić i Vanja Marinković pogađaju dvije sjajne trojke za +13! Nakon toga Pešić dobija tehničku, ali Kanađani pogađaju samo jedno bacanje. Idemo u posljednju četvrtinu.

Kakva borba!

Veoma tvrda treća četvrtina. Srbija ne blista, ali uspijeva održati prednost. Nakon koša Milutinova, koristi i dodatno bacanje za +10.

Kanađani prijete

Srbija ne igra kao u prvom poluvremenu, ali Kanađani ne koriste dobru odbranu. Spuštaju na osam razlike, ali imaju problema sa faulovima

Nešto sporiji početak

Igrači Srbije ušli su nešto lošije u drugo poluvrijeme. Nekoliko loših napada, što Kanađani koriste i na početku smanjuju na devet razlike.

Uskoro počinje odlučujućih 20 minuta

Igrači obje reprezentacije izašle su na zagrijavanje pred početak drugog poluvremena. Selektori daju posljednje instrukcije pred odlučujućih 20 minuta.

Rapsodija Srbije!

Reprezentativci Srbije lete po terenu i sasvim zasluženo vode na poluvremenu. Kanađani su na tri sekunde do kraja smanjili na 13 razlike, nakon čega Pešić traži tajmaut, ali Srbija ne daje tricu. 52:39, Bogdanović 15 poena, ali utisak je sjajna odbrana Srbije na koju Kanađani nemaju odgovor.

Šou Milutinova!

Centar Srbije Nikola Milutov pravi sjajnu seriju, veže 9 poena za +12. Nakon toga dobra odbrana Srbije, a najbolji kanadski igrač Gilidžis Aleksander pravi treći faul, selektor Kanade dobija tehničku i Srbija ide na +15!

Srbija ne pada!

Pritišću Kanađani, ali Srbija uzvraća. Sjajna odbrana i novo vodstvo za 10 razlike – 45:35.

Muči se Milutinov

Promašio je prvo bacanje, ali je drugo pogodio – 36:28

Nesportski faul Jovića nad Olinikom, ali Srbije traži čelendž. I prihvaćen je.

Kanađani u bonusu!

Timska igra Srbije ponovo na djelu!

Davidovac i Dobrić odigrali akciju za plsu 10 – 35:25

U sledeće napadu nismo uspeli da zaustavimo Vokera, koji smanju je na 27:35.

Boooogdanović!

Nakon jednog lošeg napada, Davidovic hvata odbijenu loptu, dodaje Bogdanoviću koji pogađa trojku za 31:23! Nakon toga dvije fantastične odbrane Srbije.

Počela druga četvrtina

Počela je druga četvrtina i to sa tri trojke, dvije Kanade i jedna Srbije. Za Kanadu pogađaju Dort i svijet Aleksander, za Srbiju Gudurić pet poena. ipak, Gudurić poslije serije pravi treći faul. 28:23 za Srbiju

Kraj prve četvrtine!

Završena je prva četvrtina, Srbija vodi 23:15! Sjajna odbrana izabranika Svetislava Pešića i pametna rješenja u napadu za vodstvo u polufinalu.

8’ Idemooooo!

Srbija igra sjajno na oba kraja terena! Avramović ponovo pravi razliku i promjenu ritma. Tim Svetislava Pešića vodi 21:13.

Tajm Kanađana!

Kakva odbrana Avramovića!

Kanađani su vodili 13:10, ali Srbija je zaigrala sjajnu odbranu. Odmah po ulasku Aleksa Avramović sjajno igra odbranu na najboljeg igraču Kanade i Srbija ekspresno pravi seriju 6-0!

Kanađani se vraćaju

Nakon odličnog početka, košarkaši Srbije zaredali nekoliko promašaja, a to su iskoristili Kanađani koji se trojkom Olinjika i s dva slobodna bacanja vraćaju u igru.

Sjajan početak!

Srbija je krenula sjajno! Dvije trojke i sjajna odabrana za vodstvo 8:1, Beret vraća jednu trojku za 8:4

Čuli smo himne, predstavljeni timovi

Ori se “Bože pravde” u dvorani u Manilu, gdje će Srbija imati podršku od navijača. Ovacije za kapitena Srbije Bogdana Bogdanovića. Spiker najavio i Borišu Simanića.

Hrabro

Još 15 minuta

Toliko je ostalo do početak prvog polufinalnog okršaja.

“Utakmica života”

“Ovo im je najveća šansa za medalju, koja se mnogim iz ove ekipe neće ponoviti. Za to treba izginuti”, smatraju Vlade Đurović i Dejan Tomašević.
Počelo je zagrijavanje:

I FIBA je spremna za spektakl – “Igraj na srpski način”

Đordi Fernandes, selektor Kanade:

“Srbiju vodi jedan od najboljih evropskih trenera u istoriji, kada sam bio mali osvojio je Evroligu sa Barselonom. Sjajan trener, odlični igrači koji imaju mnogo iskustva u FIBA košarci koje mi nemamo, ali ga polako stičemo. Verujem da ćemo protiv Srbije biti bolji nego što smo bili u četvrfinalnoj utakmici. Bogdanović je dobar šuter, uopšteno košarkaš. Može da igra pik-en-rol, zatim da poentira na različite načine, veoma aktivan, biće to težak zadatak, ali kao što sam rekao i pre – imamo momke koji mogu da ga čuvaju, ne jednog, nego više njih. Branićemo ga kao tim, znamo da je Srbija veoma dobar tim i biće to odličan izazov za nas”.

Svetislav Pešić, selektor Srbije o narednom meču:

“Znamo kakva je Kanada, to je fantastična ekipa koja igra “smol bol”. Počinju sa dva visoka igrača, ali je to posle sa četiri spoljna i jedan visoki. To je NBA košarka i ništa nije novo. Interesantno je na koji način ćemo se mi organizovati i podeliti zadatke u odbrani. Najvažnije je koliko ćemo biti spremni da njihov napad u tranziciji i kontranapade gde su fantastični neutrališemo. To su igrači sa sjajnom individualnom tehnikom i sjajnim NBA statistikama. Kanada je ekipa koja je do sada pokaza jednu od najboljih odbrana i zato se tu i nalaze. Sve to otežava pripremu za meč i ono što pre svega mislimo je da se borimo svim silama da im eliminišemo najbolje stvari, a to je tranzicija u napadu i jedan na jedan. To će nas koštati mnogo u radu nogama, ali to je to, polufinale i igramo sa najboljom ekipom”