Sport 12.05.2021.

RASTU ŠANSE ZA OPSTANAK: Krupa u bezbjednoj zoni nakon pobjede nad Radnikom

Fudbaleri Krupe pobijedili su Radnik iz Bijeljine rezultatom 1:0 u utakmici 30. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a jedini gol postigao je Toni Jović u 64. minutu.

Ovo je trijumf koji je Krupi otvorio vrata opstanka u premijer ligi, a s druge strane ekipu Radnika, s obzirom na raspored, doveo u izuzetno tešku poziciju kada je u pitanju očuvanje premijerligaškog statusa, piše Srpskainfo.

Nakon početka utakmice u kojem su oba tima bila više nego oprezna u 34. minutu pokušao je Motika ali je Karišik uklizao i izblokirao njegov udarac iz dobre pozicije.

Sedam minuta kasnije, na drugoj strani, zaprijetio je Jović ali bez uspjeha.

U nastavak Krupa ulazi mnogo konkretnije. U 48 minutu Jović je prošao po lijevoj strani, vratio povratni pas ali je Galić loše šutirao. Novu priliku Krupa je je imala u 52. minutu, ponovo je ubacio Jović ali je ovaj put Dujaković loše reagovao iz izgledne pozicije, a onda konačno u 64. minutu domaći dolaze do prednosti.

Redžić je proigrao Jovića, ovaj se sjajno oslobodio čuvara u sjajno šutirao za vođstvo svog tima, a kasnije se ispostavilo i konačan rezultat.

Isti broj bodova

Fudbaleri Olimpika i Mladosti iz Doboja kod Kaknja odigrali su nerješeno 0:0 u utakmici 30. kola m:tel Premijer lige BiH.

Olimpiku su u ovom mečevu bodovi bili prijeko potrebni u borbi za opstanak u ligi, međutim, i sa remijem tim iz Sarajeva je konkurentan u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

Ovaj remi iskoristila je Krupa koja je konačno došla do 10. pozicije koja je ostavlja u ligi ali Olimpik i Krupa sada imaju isti broj bodova, po 25. Radnik je trenutno poslednji sa 22 boda.

Oznake: FK Krupa