Sport 08.05.2024.

Real drugi finalista Lige šampiona, u finišu stigli do pobjede nad Bajernom

ČITANJE: 4 minute

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Bajern Minhen sa 2:1 u revanšu polufinala Lige šampiona na stadionu Santjago Bernabeu.

Malo je falilo da Bajern iz dvomeča sa „kraljevskim klubom“ izađe kao pobednik za jedan gol pošto je prvi meč završen 2:2 na Alijanc areni, a u drugom je nemački klub imao prednost sve do kraja.

Jedini gol za goste u revanšu dao je Alfonso Dejvis u drugom poluvremenu, četrdesetak minuta nakon što je ušao kao rezerva umesto povređenog Serža Gnabrija.

I taj gol je sve do pred kraj bio dovoljan za prolaz, kada je na scenu stupio neočekivani Realov junak – Hoselu.

Prvo poluvreme obeležilo je nekoliko dobrih šansi i ravno nula golova. Videlo se da oba tima neće rizikovati, ali i da će koristiti ono što im se ukaže.

Ili ono što protivnik eventualno pokloni. Manuel Nojer je bio jedan od onih koji ništa nisu hteli da poklanjaju.

Zato su dve njegove odbrane obeležile prvih 45 minuta revanša kao i činjenica da je Bajern imao nešto više sreće, te da je Real bio u tom momentu za nijansu bliži finalu.

Semafor jeste pokazivao 0:0, što je posle „iksa“ iz prvog meča bilo nulta tačka i za jedne i za druge.

Prvu pravu priliku u meču imali su Vinisijus Žunior i Rodrigo u 13. minutu. Pre toga je upravo Rodrigo bio na koji centimetar od toga da uklizavanjem pogodi mrežu, ali je omanuo centaršut.

Isto je na drugoj strani u osmom minutu uradio i Hari Kejn ne mogavši da stigne centaršut Serža Gnabrija.

Vinisijus je u 13. minutu dobio loptu u šesnaestercu sa desne strane iskosa i odatle je pucao nisko.

Pogodio je stativu, lopta se odbila na nogu Rodrigu, kom je Nojer skinuo zicer. Tomas Tuhel je u nervozi mogao samo da maše rukama, Karlo Ančeloti je bio smiren i u tim momentima nije imao mnogo razloga za brigu.

Imao ju je tek u 28. minutu kad je Hari Kejn uhvatio odbitak sa ruba šesnaesterca i gađao u sam ugao gola Andreja Lunjina.

Lunjin je skinuo loptu i skrenuo je u korner iz kog se ništa opasnije nije izrodilo. Opasnosti je po gol Bajerna bilo i u 40. minutu kada je Valverde centrirao nezgodnu loptu i „zavrnuo“ je ka golu.

Nojer je bio pribran da je izbije u korner krajnjim naporom i svojom levom rukom, pošto već nije završila nikome od igrača Reala pred petercem na nozi, a išla je u mrežu.

Bajernu je mreža ostala netaknuta, kao i Realu posle 45 minuta, pa se očekivao bolji fudbal u nastavku.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena donelo je više uzbuđenja nego veći deo prvog.

Dejvis je u 47. minutu gađao jako sa dvadesetak metara i Lunjin mu je odbranio i prebacio loptu preko prečke. Vinisijusa je pet minuta kasnije blokirao De Liht, a onda je Kejn u 53. minutu gađao u bliži ugao sa desetak metara i tražio penal posle duela s Mendijem.

Igrao se 55. minut kada je Vinisijus opet prošao po strani gde bi trebalo da ga čuva Kimih i uspeo da provuče loptu pored De Lihta i Sanea do peterca gde je bio Rodrigo.

Brazilac je šutirao tik pored stative iz jako opasne situacije. I baš kad se činilo da je pitanje trenutka kada će Real dati gol, dao ga je Bajern, pewnosi nova.rs.

Dejvis je na gotovo preslikan način kao i dvadesetak minuta ranije, u 68. minutu povukao loptu udesno, zalomio je i raspalio po njoj.

Pogodio je sam ugao gola Lunjina i nije bilo šanse da golman Reala reaguje, pa je Bajern poveo 1:0. Taj gol je pao samo nekoliko minuta nakon što je i Džamal Musijala gađao i Realov čuvar mreže odlično odbranio.

Real je za nekoliko minuta stigao do izjednačenja, ali je taj gol poništen radi faula koji je načinio kapiten Madriđana Načo nad Kimihom u šesnaestercu nakon korner udarca.

Međutim, kralj ne pada tek tako lako. Nojer koji je do 88. minute bio odličan i čak bio čovjek koji je držao Bajernu glavu ’’iznad vode’’, napravio je kiks a Hoselu je pokupio otpadak i donio Realu izjednačenje.

A onda još jedan dokaz zašto je Real Real i zašto je ovo njegovo takmičenje, opet Hoselu, ovaj put u 91. minuti i opet finale i borba za 15. titulu prvaka Lige šampiona.

U finalu čeka Borusija Dortmund, ali svakako da će Madriđani biti favoriti u toj utakmici, prenose Nezavisne.

Čini se da su u Realu pronašli magičnu formulu za osvajanje ovog trofeja.

Oznake: Liga šampiona