Sport 15.03.2022.

REGIONALNA LIGA: Pobjeda i poraz vaterpolista Borca u dvomeču sa Slovencima

ČITANJE: 1 minuta

Vaterpolo klub “Borac” je ponovo pokazao da rezultati ove sezone nisu slučajni. Proteklog vikenda su igrali dvomeč četvrtog i petog kola Regionalne lige sa ekipom VK “Gorica” (selekcija Slovenije U 19) u Banjaluci.

U najavi utakmice, trener domaće ekipe Davor Josipović je ulogu favorita prepustio gostima, budući da se radi o jednoj veoma talentovanoj generaciji koju predvode igrači Triglava (Kranj) koji ove sezone nastupaju u Triglav Jadranskoj ligi.

U prvoj utakmici (4. kolo) koja je bila na rasporedu u petak, 11. marta, selekcija Slovenije/VK “Gorica” je pokazala zašto se od ovih momaka očekuje plasman na evropsko prvenstvo. U furioznom početku utakmica je praktično riješena u prvoj četvrtini koju su gosti dobili 5:0. Crveno-plavi vaterpolisti su se više puta pokušavali vratiti u utakmicu, ali bezuspješno. Krajnji rezultat prve utakmicu je glasio 16:7 u korist gostiju.

Druga utakmica, 5. kola, bila je na rasporedu u subotu, 12. marta. Loš utisak iz prve utakmice crveno-plavi vaterpolisti nisu sebi dozvolili u drugom meču. Izjednačena utakmica, gdje se ni jedna ekipa nije odvojila kroz cijelu utakmicu, završila je pobjedom vaterpolista Borca 12:11.

Borčevci su poveli 2:0, da bi potom selekcija uspjela postići tri gola za redom i povesti 3:2. Do kraja utakmice igralo se čvrsto, uz dosta isključenja na obe strane. Iako su do samog finiša gosti uspjeli održavati prednost, Borčevi vaterpolisti dvije minute prije kraja utakmice uspjevaju izjednačiti rezultat. U drami koja je uslijedila, domaćini uspjevaju postići pogodak za vođstvo 12:11, dok gosti zadnji napad ne koriste, te krajni rezultat ostaje nepromijenjen, piše sportdc.net.