Sport 16.06.2024.

Remi Slovenije i Danske na startu

Fudbaleri Danske i Slovenije u prvom kolu grupe C na evropskom prvenstvu u Njemačkoj igrali su neriješeno, 1:1.

I jedni i drugi su dosta oprezno ušli u ovaj susret, a prvi su zaprijetili Danci. Bilo je to u 11. minutu kada je Kristijan Eriksen izveo slobodan udarac, a poslije njegovog centaršuta najviši u skoku je bio Andreas Kristensen čiji je šut glavom otišao iznad gola.

Bila je to uvertira za vođstvo Danaca, a to se desilo šest minuta kasnije. Jonas Vind je bio sjajan asistent za Eriksena, koji je poslao loptu u donji lijevi ugao Jana Oblaka za prednost svoje reprezentacije.

Taj rezultatski višak donio je Dancima mogućnost da u nastavku prvog dijela susreta igraju znatno opreznije, dok su Slovenci jalovo napadali. Joakim Anderson je 36. minutu mogao udvostručiti prednost, ali je bio neprecizan.

U 52. minutu Slovenci su tražili penal nakon što je u kaznenom prostoru srušen Andraž Šporar, ali poslije pregleda VAR je pokazao da neće biti ništa od najstrože kazne. Adam Gnezda Čerin pokušao je glavom u 67. minutu, međutim lopta je otišla pokraj same stative.

Pokušpao je i Šporar u 75. minutu, ali je iz blizine njegov šut završio pokraj stative. Minutu kasnije Benjamin Šeško je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio stativu, a u 77. minutu Slovenija je došla do izjednačenja.

Erik Janža je šutirao iskosa sa lijeve strane, lopta je na putu zakačila Mortena Hjulmanda, prevarila čuvara mreže Danaca Kaspera Šmajhela i završila u mreži za 1:1.

Šporar je u 82. minutu mogao dovesti Slovence do prednosti, međutim, Šmajhel je bio na visini zadatka, prenosi Glas Srpske.