Sport 21.08.2022.

REMI SRBIJE PRED PUNIM TRIBINAMA: Emotivan oproštaj “šestorice veličanstvenih” vaterpolista

Šestorica legendarnih vaterpolista Srbije, članova tima koji je u posljednjih 15 godina osvojio sve što može da se osvoji, uključujući dva uzastopna olimpijska zlata, oprostili su se sinoć od reprezentacije, u remiju 9:9 protiv Italije, na turniru “Srbija 2022”.

Pred punim tribinama na bazenu “Milan Gale Muškatirović” bilo je veoma emotivno, a legendarni šampioni Filip Filipović, Andrija Prlainović, Duško i Gojko Pijetlović, Milan Aleksić i Stefan Mitrović igrali su u posljednjoj četvrtini.

U igru su ušli kada je rezultat bio 8:8, Filipović je postigao gol za 9:8, potom su Italijani izjednačili i sudije su četiri minuta prije isteka vremena “odsvirale kraj”.

Kako i dolikuje sportistima koji su među najboljima u istoriji Srbije, uz aplauze, ovacije i prigodne poklone od Vaterpola saveza, otišli su u “reprezentativnu penziju”.

Oproštaju je prisustvovao i najbolji srpski teniser Novak Ðoković.

U prvom meču turnira Hrvatska je savladala Francusku 15:11.

Srbija večeras od 21 sat igra protiv Hrvatske, a dva sata ranije sastaju se Italija i Francuska.