Sport 06.03.2021.

REMI U KRUPI: Dujaković pogotkom iz penala donio bod domaćinu

Fudbaleri Krupe odigrali su nerješeno protiv Širokog 1:1 u utakmici 21. kola Premijer lige BiH. Poveo je Široki u 53. miniutu preko Ikića, a pod domaćem timu donio je Dujaković u 90. iz penala, prenosi “Srpskainfo”.

Krupa je imala terensku inicijativiu u prvpom dijelu, a jedini put kada su gosti zaprijetili bilo je u 40. minutu. Mato Stanić je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lošpta otišla pored gola.

Novu šansu Krupljani su propustili u 43. minutu, Rakić je prošao sam po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, dobro šutirao, ali je Miškić odlično intervenisao.

Prvu priliku u nastavku gosti su uspjeli da iskoriste. Krupa je na svom, dijelu terena izgubila loptu, a onda nju je Kjurić prenio do šesnaestereca domaćih, uposlio Ikića, a ovaj preciznim udarcem sa ruba šesnaesterca uspio da matira Kolaka.

Novu priliku za domaće propustio je Dujaković u 79. minutu, naklon duplog pasa izašao je ponovo pred golmana Miškića koji je još jednom odlično intervenisao.

Krupa do izjednačenja dolazi u 90. minuti, nakon jedne duge akcije Vukomanović je ubacio loptu, ona je pogodila Obšivača u ruku. Sudija Sabrija Topalović pokazao je na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Nikola Dujaković za 1:1.

VAŽAN BOD Ilić: Bili smo bliži pobjedi

Fudbaleri Krupe osvojili su bod protiv Širokog. Iako su u većim dijelu meča bili bolji rival, domaći su na kraju, u 90. minuti iz penala spasili bod.

Nakon meča, Krupljani su ipak, s obzirom na sve što se dešavalo na terenu, mogli bitri zadovoljni.

– Objekitvno, mi smo malo drugačiji ovu polusezonu, to smo pokazali i u Mostaru i danas. Kada dođete su situaciju da stvorite dve ti šanse protiv drugoplasirane ekipe u ligi onda je jasno da ste na pravom putu. Mislim da je sve bilo fer sa naše strane, zaslužemo smo došli do izjednačenja i moj subjektivni osećaj je da smo bili bliži pobjedi. Ovo je svakako dobra uvertira pred utakmicu protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja rekao je trener Krupe Vladimir Ilić za “Srpskainfo” i dodao:

-Da li smo zadovoljni bodom, teško je reći. Mi se nalazimo u situaciji da smo u zoni ispadanja, kada u 89. minutun gubite 1:0 na kraju možete, ipak, biti zadovoljni bodom – dodao je Ilić.