Sport 25.04.2024.

Reprezentacija PFS Banjaluka u polufinalu UEFA Kupa regija, savladali NS Unsko-sanskog kantona

Amaterska reprezentacija Područnog fudbalskog saveza Banjaluka izborila je plasman u polufinale UEFA Kupa regija osvojivši „A“ grupu ovog takmičenja i nastavila je borbu za plasman na međunarodnu scenu.

Na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci domaćin je savladao selekciju NS Unsko-sanskog kantona rezultatom 6:3, iako je na poluvremenu PFS Banjaluka, poslije ranog vođstva od 2:0 gubila rezultatom 2:3. Ipak, u nastavku su Banjalučani postigli četiri pogotka, preokrenuli rezultat i zasluženo prošli dalje.

Protivnik PFS Banjaluke u polufinalu amaterskog UEFA Kupa regija biće selekcija NS Zeničko-dobojskog kantona, a domaćin ove utakmice biće žrijebom određen, prenosi sportdc.net.

PFS Banjaluka – NS Unsko-sanskog kantona 6:3 (2:3)

Pomoćni teren Gradskog stadiona u Banjaluci. Gledalaca: 50. Sudija: Bojan Panić (Prijedor). Strijelci: 1:0 Malinović (2), 2:0 Vučković (8), 2:1 Hamzabegović (18), 2:2 Fajić (42), 2:3 Dubravac (45 – autogol), 3:3 Malinović (56), 4:3 Đukarić (63), 5:3 Pastir (68), 6:3 Šljivar (84 – autogol). Žuti karton: Adm. Ljutić (NS Unsko-sanskog kantona).

PFS BANJALUKA: Ilić, Vuklišević (od 72. Nedić), Vučković, Peno (od 70. Ljubojević), Trninić, Dubravac (od 61. Miladinović), Tomić, Bundalo, Pastir, Đukarić (od 73. Bašić), Malinović.

NS UNSKO-SANSKOG KANTONA: Pečenković, Kadić, Šljivar, E. Gerzić, Hamzabegović, Seferović, Adm. Ljutić, Hušić, S. Gerzić, Fajić, Đanan.

Oznake: PFS Banjaluka