Sport 19.02.2019.

REVANŠ: Borac remizirao sa Slogom u Doboju, plasirao se u polufinale Kupa BiH

ČITANJE: 1 minuta

Rukometaši Borac Mtela obezbijedili su plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. U revanš utakmici remizirali su protiv Sloge 23:23 u Doboju, pa su sačuvali plus 4 iz prvog meča u Banjaluci.

Sjajan derbi u Doboju! Sloga i Borac su u punoj dvorani nošeni navijanjem „Vojvoda „ i Lešinara“ pružili veoma borben meč. Dobojlije su bolje otvorile meč imale su dva gola viška (7:5) a u 26.minuti su stekli plus 3 (11:8).

U finišu prvog dijela ekipa Mirka Mikića zaigrala je bolje u odbrani i napravila seriju 3:0 kojom su došli do izjednačenja 11:11 na poluvremenu.

Dobojski tim je u 49.minuti došao do željenih plus 4. Sloga je vodila 20:16. Ipak, gostujući tim je novom serijom 5:0 u 54. minutu došao do prednosti (21:20) i praktično osigurao plasman u polufinale Kupa BIH. Na kraju je utakmica završena neriješeno 23:23.