Sport 08.03.2022.

REVANŠ: Borac savladao dobojsku Slogu, plasirao se u polufinale Kupa BiH

ČITANJE: 2 minute

Rukometaši Borca su u okviru revanš utakmice četvrtfinala Kupa BiH savladali dobojsku Slogu rezultatom 23:26. Banjalučani su tako, nakon minimalne pobjede u prvoj utakmici, ovim trijumfom ovjerili plasman među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju.

RK Sloga Doboj – RK Borac 23:26 (11:12)

Utakmica je otvorena golom Dobojlija te je uslijedila igra u kojoj je Sloga imala prednost jednog ili dva gola. Prvo vođstvo Borca je bilo pri rezultatu 6:7.

Do kraja poluvremena niti jedna ekipa nije uspjela da uspostavi dominaciju te se igralo gol za gol. Rezultat nakon prvih pola sata igre glasio je 11:12 u korist Banjalučana.

Drugo poluvrijeme je otvoreno sa dva gola Borca koji po prvi put stiže na +2 u ovoj utakmici. Nastavili su Banjalučani sa dobrom igrom te pobjegli na plus pet pri rezultatu 12:17 što je primoralo trenera kluba iz Doboja na tajm-aut.

Nakon deset minuta igre u nastavku Borac je imao prednost od sedam golova pri rezultatu 13:20. Banjalučani su tako u ovom periodu postigli osam golova, dok su se domaćini zaustavili na dva.

Uslijedila je bolja igra Sloge koja je, četiri minute prije kraja, prišla na minus tri pri rezultatu 22:25, ali na kraju nisu uspjeli da dođu do preokreta.

Bio je ovo inače treći meč ova dva kluba u prethodnih šest dana. Nakon već pomenute prve utakmice u Kupu BiH, rukometaši Borca su u okviru Premijer lige odigrali neriješeno sa klubom iz Doboja.

Najzaslužniji za trijumf bio je Brkić koji je sakupio deset odbrana, a u napadu je najraspoloženiji bio Aleksandar Milićević sa sedam golova, dok je Luka Perić dao pet. Četiri je upisao Vlado Draganić, a po tri Marko Lukić, Luka Knežević i Božo Tepić.

U redovima Sloge Miloš Trifunović je postigao osam golova, Vladimir Stanković četiri, a Nemanja Peštić tri.