Sport 11.05.2016.

Rim: Novak s pola snage do osmine finala

djokovic
Novak Đoković uspješno je započeo odbranu titule na Mastersu u Rimu, pošto je u dva seta savladao veterana Stefana Robera – 7:5, 7:5.

Bio je ovo prvi duel Srbina i tridesetšestogodišnjeg Francuza, a najbolji igrač i sportista svijeta će za plasman među osam najboljih igrati protiv Tomaža Belučija iz Brazila.

Novak je u duel sa Roberom ušao nešto ležernije, ali se to može opravdati činjenicom da je prije svega tri dana osvojio rekordni 29. Masters, svoj drugi u Madridu.

Ipak, nešto sporiji početak Đokovića, protiv izuzetno motivisanog i agresivnog protivnika, nije se previše odrazio na rezultat. Poslije spasene brejk lopte već u trećem gemu, Novak je pametno sačekao očekivani pad u igri rivala, svoju šansu i iskoristio drugu brejk/set loptu, od tri vezane, za vođstvo u setovima.

Ni drugi dio igre nije nam donio ništa novo, Novak je i dalje djelovao ‘usporeno’, što je Stefan iskoristio i uspio da mu oduzme servis za vođstvo od 2:1.

Međutim, kako se set, ispostaviće se i meč, bližio kraju Francuz je sve češće griješio, natjeran daleko višim nivoom igre našeg rivala i dubljim udarcima, a poslije 87 minuta igre vidjeli smo novi brejk Novaka i meč je bio gotov.