Rođeno šest beba, četiri djevojčice i dva dječaka
Izvještaj dežurnih službi za nedjelju 15. januar, za protekla 24 časa:
Centar javne bezbjednosti Banjaluka:
Sedam krivičnih djela: jedno nasilje u porodici, jedna krađa, jedna teška krađa, jedno ugrožavanje sigurnosti, dva oštećenja tuđe stvari i jedno krivično djelo u vezi s drogom.
Javni red i mir je narušen dva puta s četiri prekršaja: tuča i fizički napad, ometanje državnog organa u vršenju javne funkcije, posluživanje alkohola i jedno pod “ostalo”.
Trinaest saobraćajnih nezgoda, tri s posljedicama po lica u kojima je jedno lice teže i tri lica lakše povrijeđena.
Stanica hitne pomoći:
Pregledano je: 115 odraslih pacijenata i 25-oro djece, a obavljeno je 19 kućnih posjeta.
Porodilište:
U Kliničkom centru na Odjelu za akušerstvo obavljeno je 6 poroda i rođeno 6 beba: četiri djevojčice i dva dječaka.
Vatrogasna brigada:
Imala je jednu intervenciju: požar.
Elektrokrajina:
Snabdijevanje grada električnom energijom jutros je uredno.
Vodovod:
Snabdijevanje grada vodom je uredno i kvalitet isporučene vode za piće zadovoljava odredbe Pravilnika o higijenskoj ispravnosti.
Prognoza vremena za Banjaluku:
Jutro s mrazom, suvo i hladno vrijeme, a tokom dana promjenljivo oblačno uz sunčane intervale i hladno. U noći oblačno uz slab snijeg. Vjetar slab istočni. Minimalna temperatura vazduha oko -7°C, a najviša dnevna do 1°C.
(unoradio)