Sport 02.06.2023.

ROLAN GAROS: Đoković pobijedio Španca, plasirao se u osminu finala

Neverovatan meč odigrao je Novak Đoković u trećem kolu Rolan Garosa. Upseo je da posle velike borbe pobedi Alehandra Davidoviča Fokinu sa 7:6(4), 7:6(5), 6:2.

Iako je duel rešen u tri seta bilo je dosta napeto i trajao je tri sata i 36 minuta. Španac je igrao veoma dobro u prva dva seta, ali srpski as je imao odgovor na svaki odličan potez 34. igrača planete.

Prva dva seta je Đoković dobio u taj-brejku. Ipak, treba reći da su oba mogla da odu na drugu stranu. U uvodnom segmentu momak iz Malage je servirao za set, ali Nole je napravio brejk i potom bio bolji u taj-brejku što mu je donelo vođstvo.

U drugom delu meča Davidovič Fokina je pri rezultatu 5:6 imao set loptu. Nije uspeo je da je iskoristi, pa se ponovo ušlo u taj-brejk. Beograđanin je idealno počeo, poveo je 4:1, rival je uzvratio serijom od četiri poena, a onda je srpski as osvojio tri uzastopna poena i na semaforu je stajalo 2:0.

Treći set bio je najbolji za Đokovića. Dominirao je, napravio dva brejka i slomio otpor veoma dobrog i upornog Španca kome se tako revanširao za poraz u Monte Karlu prošle godine.

Vredi istaći da je Novak u dosadašnjem toku turnira odigrao četiri taj-brejka i svaki je dobio. Takođe, svaki od tri meča je rešio sa 3:0.

Đoković će u osmini finala igrati protiv boljeg iz meča Hubert Hurkač (Poljska) – Huan Pablo Variljas (Peru), prenose novosti.rs.

Oznake: Novak Đoković