Sport 18.05.2023.

Roma sa Seviljom u finalu Lige Evrope, Vest Hem i Fiorentina boriće se za trofej u LK

ČITANJE: 3 minute

Fudbaleri Rome odigrali su 0:0 protiv Bajera u Leverkuzenu u revanš meču polufinala Lige Evrope i plasirali se u finale ovog takmičenja.

Tim iz Rima prošao je dalje jer je u prvom meču na Olimpiku slavio protiv “apotekara” 1:0.

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Lige Evrope jer su večeras nkaon produžetaka na domaćem stadionu “Ramon Sančez Pishuan” bili bolji od Juventusa 2:1.

Italijanska ekipa došla je u vođstvo u 65. minutu golom Srbina Dušana Vlahovića.

Napadač “orlova” je svega dva minuta po ulasku u igru postigao vodeći gol za Juventus.

Sjajno je “bocnuo” loptu i prevario golmana Sevilje Bona za 0:1.

Kratko je trajala radost “stare dame” jer je na drugoj strani Suso u 71. minutu postigao gol za 1:1.

Kjeza je napravio veliku grešku i izgubio loptu u opasnoj zoni. Poslije Akunje i Lamele, ona se nekako našla u nogama Susa koji je odapeo iz daljine i “probušio” Ščesnog.

Otišlo se u produžetke, a onda je Argentinac Erik Lamela donio potpuni preokret Sevilji u 95. minutu.

Centrirao je Hil, a na 11 metara Lamela šutira glavom i postiže gol za 2:1.

Podsjećamo, prvi meč u Torinu završen je 1:1 pa španski tim ide u finale sa ukupnim rezultatom 3:2, a tamo ga opet čeka klub iz Italije.

U pitanju je Roma koja je u polufinalu izbacila Bajer Leverkuzen.

Finale Lige Evrope Roma – Sevilja igra se u Budimpešti 31. maja.

Uzaludna inicijativa

Fudbaleri Vest Hema savladali su AZ Alkmar sa 1:0 na “AFAS” stadionu, tako da klub iz Londona ukupnim rezultatom 3:1 prolazi u finale Lige konferencija.

AZ je imao inicijativu, posjed lopte od 70 posto, ali nikako nisu uspjeli da dođu do pogotka. Domaćini su uputili 12 šuteva, naspram osam rivala, od čega četiri u okvir gola.

Izdržali su gosti kontrolu AZ-a i nagradili se golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade, strijelac je bio Pablo Fornals. Pogodio je mrežu Mejtua Rajana efektnim šutem van kaznenog prostora.

Vest Hem će imati priliku da se bori za novi evropski trofej u klupskim vitrinama, za sada ih ima dva – Kup pobjednika kupova 1965, i Intertoto kup 1999. godine.

Fudbaleri Fiorentine igraće u finalu Lige konferencija, pošto su u revanš meču kao gosti pobedili Bazel 3:1 (1:1) posle produžetaka.

Italijanski tim do finala došao je ukupnim rezultatom 3:4 i tako 7. juna u Pragu zakazao bprbu za trofej sa Vest Hemom.

Ekipa iz Firence do prednosti je došla u 36. minutu, kada je Gonsales matirao golmana domaće ekipe.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo 10 minuta igre u durgom poluvremenu bilo je doovljno da Bazel izjedanači, jer je u 55. minutu precizan bio Amaduni.

Mreže su mirovale sve do 72. minuta, kada je još jednom Gonsales doveo svoj tim u prednost. Od tog trenutka, usledila je ofanziva Fiorentine, koja je na sve načine želela da reši meč bez odlaska u produžetke.

Najbolju šansu za takav rasplet imao je srpski reprezentativac Nikola Milenković u 82. minutu. Šutirao je glavom, lopta se odbila od zemlje, ali je na kraju golman Bazela odbranio.

Do kraja regularnog dela meča golova nije bilo, kada je bilo gotovo izvesno da će i produžeci su takođe proći bez pogodata i da će sve biti rešeno sa penala, pobrinuo se Antonin Barak u devetom minutu nadoknade drugog produžetka.