Sport 21.04.2023.

NAKON VELIKE BORBE Rubljov savladao Džumhura, bh. teniser ispraćen ovacijama VIDEO

Drugi nosilac na Srpska openu Aleksandar Rubljov opravdao je ulogu favorita u četvrtfinalu turnira protiv bh. tenisera Damira Džumhura, ali do pobjede je došao teže od očekivanog.

Publika u Banjaluci na prepunom centralnom terenu uživala je u vrhunskom tenisu, ali kao pobjednik izašao je Rus – po setovima 7:5; 6:3

Rezultat ne prikazuje realno stanje na terenu, jer Džumhur je bio veoma blizu osvajanja prvog seta. Uz podršku publike na 2:2 napravio je i potvrdio rezultat za 4:2, a onda došao u priliku da servira za set. Međutim, Rubljov dobija sve veću podršku sa tribina i dodaje gas, oduzima servis Džumhuru i vraća se u meč. Do kraja, veza je četiri gema za konačnih 7:5.

Drugi set takođe kreće fantastično, već u drugom gemu viđena je velika borba. Džumhur je imao tri brejk lopte, gem je trajao duže od 10 minuta, ali Rubljov je uspio odbraniti svoj servis.

Na 2:2 Rubljov pravi prvi brejk u drugom setu, ali Džumhur nastavlja da se bori. Međutim, drugi nosilac turnira mu ne dozvoljava da se vrati, te na rezultatu 5:3 pravi još jedan brejk za konačnih 6:3 i 2-0 u setovima.

Po završetku meča, oba tenisera su ispraćena ovacijama.