Sport 01.06.2019.

Rukometaši Borca na domaćem terenu dobili prvi meč finalne serije protiv Izviđača

ČITANJE: 3 minute

Rukometaši banjalučkog Borca, u još jednoj dramatičnoj utakmici, pobijedili su večeras Izviđač 25:23 i poveli u finalnoj seriji Premijer lige BiH sa 1:0.

Ovim trijumfom u dvorani Fakulteta fizičkog vaspitanja i sporta Univerziteta u Banjoj Luci, koju su fanatičnim navijanjem začinili Lešinari, “crveno-plavi” došli su na korak od osvajanja titule šampiona i duple krune u BiH.

U prvih 10 minuta vidjeli smo izjednačenu igru na obje strane. Tada, pri rezultatu 3:2 za Borac m:tel, Nježić dobija isključenje, ali je Bojan Ljubišić prvo odbranio sedmerac, a onda i šut protivnika sa devet metara u narednom napadu, tako gosti iz Ljubuškog nisu uspjeli materijalizovati brojčanu prednost na terenu.

Čim se Nježić vratio u igru, isključenje je zaradio Goran Daničić, ali je Ljubišić ponovo maestralno skinuo još jedan sedmerac.

U narednom napadu, Dejan Unčanin koristi penal i “crveno-plavi” u 13. minutu prvi put imaju dva gola prednosti, 4:2. Smanjili su gosti na minimalnan zaostatak, ali Ljubišić ponovo brani sedmerac i ne dozvoljava izjednačenjaće. Ipak, u nastavku akcije igrači Izviđača uspjeli su poravnati rezultat na 4:4.

Nastavili su gosti seriju i u 18. minutu preokrenuli rezultat u svoju korist, 5:4, a na isteku istog minuta iz kontra napada povećavaju na plus dva. Nalet Ljubušaka minutom odmora zaustavio je Mirko Mikić. Srđan Mijatović, uz faul za isključenje, smanjuje na 6:5. Ipak, brzo su se gosti konsolidovali i u 24. minutu prvi put odlaze na tri gola razlike, 10:7.

Iskoristili su Banjalučani dva isključenja Ljubušaka i u 27. minutu Dejan Unčanin pogađa za 11:11. Do kraja poluvremena gosti koriste sedmerac i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću, 12:11. U prvom minutu nastavka Unčanin donosi novo izjednačenje.

Na isteku 37. minutu Daničić vraća prednost Borcu, 15:14.

Nakon dugo vremena, u 42. minutu “crveno-plavi” ponovo imaju dva gola prednosti. Za 17:15 pogodio je Milan Dakić. To je bio znak treneru Izviđača, Mariju Bjelišu da reaguje minutom odmora. Nije to pomoglo njegovom timu, šta više.

Na drugoj strani Ćelić pogađa za najveću prednost svog tima, 18:15.

U posljednjim sekundama 50. minuta Rađenović nije iskoristio sedmerac, čime su domaći propustili priliku da odu na plus četiri, što su rukometaši Izviđača kaznili i u 53. minutu smanjili na 20:19. Minut odmora traži Mirko Mikić, nakon kojeg njegovi izabranici koriste napad i vraćaju na plus dva.

Odličnom odbranom domaći su došli u priliku da povećaju prodnost, ali je nisu iskoristili, što gosti još jednom kažnjavaju i pet minuta prije kraja prilaze na minimalnih 21:20. U 56. minutu Unčanin pogađa iz sedmerca i Borac ponovo odlazi na fva razlike.

Pogodio je Mijatović tri minuta prije kraja za 23:20, ali igrači Izviđača brzo odgovaraju i smanjuju na dva gola zaostatka.

Golom iz sedmerca 100 sekundi prije kraja gosti prilaze na minimalan zaostatak, čime utakmicu uvode u pravu triler završnicu. Igrali su Banjalučani sa igračem manje, Dakić je povećao na dva razlike. Iz brzog centra pogađaju gosti i u posljednji minut ulazi se sa rezultatom 24:23. Nisu domaći iskoristili napad, a devet sekundi ostalo je igračima Ljubuškog za izjednačenje. Faul za isključenje napravio je Đurđević, gosti su izveli golmana i napali sa sedam igrača, ali Daničić je pročitao njihovu namjeru, presjekao loptu i pogodio preko cijelog terena za konačnih 25:23.