Sport 09.01.2021.

Rukometaši Srbije još jednom oduševili protiv Francuske

Rukometna reprezentacija Srbije je drugi put uspjela da neporažena u duelu s jednom od najboljih reprezentacija na svijetu, Francuskom – 26:26.

Na kraju ekipa Tonija Đerone može da žali i za sva tri boda jer je veći dijelom meča bila u prednosti imala i plus 4 ali je na kraju golman Vladimir Cupara svojom odbranom donio remi. Igrali su odgovorno, veoma borbeno i na kraju pokazali da su ove dvije utakmice primjer kako treba da se igra u budućnosti.

Rukometaši Srbije su odlično otvorili utakmicu i stigli do rane prednosti, zahvaljujući Đorđiću i Marseniću, a na pauzu su otišli s tri gola prednosti (15:12). U prvom delu je naročito funckionisala odbrana s igračem manje na terenu, kada je i stečena prednost.

Sve do sredine drugog poluvremena, “orlovi” su uspješno držali rivala. Pred ulazak u posljednjih deset minuta meča, domaćin je pojačao tempo, svjestan da nije imao šta da izgubi, a onda golovima Mema i Fabregasa stiže do gola zaostatka (20:21). Odbili su “orlovi” ovaj nalet domaćina, s dva gola Petra Đorđića, a onda je tri gola prednosti Srbiji vratio Šotić (24:21).

Sa brza tri gola, na ulasku u posljednjih pet minuta Francuska dolazi do izjednačenja, nakon što je Cuparu savladao Maje (24:24), što je bilo prvo izjednačenje u drugom poluvremenu. U uzbudljvoj završnici, odgovornost s naše strane je preuzeo Mijajlo Marsenić, koji je dva puta pogodio, ali bi poslije svakog gola, domačin vrlo brzo odgovorio.

Na kraju sjajna odbrana Cupare za remi. Mijajlo Marsenić je sa osam golova bio najefikasniji, dok je Petar Đorđić postigao šest.U ekipi Francuske istakli su se Fabregas sa pet i sa po četiri gola Ngesan i Deskat