Sport 18.05.2018.

SAVLADALI KRUPU Borac osvojio Kup Grada Banjaluka

ČITANJE: 2 minute

Fudbaleri Borca odbranili su trofej pobjednika Kupa Grada Banjaluka pošto su u reprizi prošlogodišnjeg finala savladali Krupu rezultatom 2:0.

Ekipa Darka Vojvodića nadigrala je tim iz Krupe na Vrbasu u završnoj predstavi koja se tradicionalno održava na Spasovdan – krsnu slavu Grada Banjaluka. Ovo je za crveno – plave deseti trofej pobjednika najmasovnijeg gradskog takmičenja.

Finale je počelo odličnom prilikom za Borac, Veselinović je u 13. minutu pogodio stativu, a u nastavku akcije sudija Dragan Petrović nije pokazao na bijelu tačku iako su mu domaćini signalizirali da je bilo “materijala” za jedanaesterac.

Krupa je prvu priliku imala tek u 33. minutu kada je Milanović šutirao sa dvadesetak metara, a na gol se čekalo do 40. minuta.

Kunić je odlično skočio poslije kornera koji je izveo Žeravica i poslao glavom loptu u mrežu za vođstvo Borca.

Malo je nedostajalo da Krupa izjednači u samom finišu prvog poluvremena, nakon što je Aleksić glavom šutirao pored gola.

U nastavku utakmica je izgubila ritam, a praktično iz jedine prave šanse u drugom poluvremenu Borac je udvostručio vođstvo. Ilić je odlično reagovao nakon sjajnog dodavanja Zekanovića u prostor i postavio konačnih Borac – Krupa 2:0.

“Bila je ovo jedna dobra utakmica, protiv dobrog rivala. Zasluženo smo pobjedili. Očekujem sljedeće sezone još bolji Borac, Borac koji će se boriti za gornji dio tabele”, rekao je poslije meča trener crveno-plavih Darko Vojvodić.

Borcu je na pobjedi čestitiao i trener Krupe Slobodan Starčević, inače bivši igrač i šef struke tima iz Platonove.

“Ova utakmica je pokazala da je Borac veoma kvalitetna ekipa, koja je možda mogla biti i bolje plasirana u prvenstvu. Nismo bili na nivou finala i zato smo poraženi”, poručio je Starčević.