Sport 02.02.2022.

SAVLADALI MLADOST: Košarkaši Borca u finalu Kupa Srpske sa Leotarom

Košarkaši Borca i Leotara igraće u finalu Kupa Republike Srpske.

Borac je u polufinalu u utorak pobijedio Mladost u Mrkonjić Gradu 62:72 i izborio finale gdje ih čeka Leotar, koji je u nedjelju u polufinalu bio bolji od Radnika, prenosi RTRS.

Odluku o datumu i mjestu odigravanja finalnog meča donijeće Upravni odbor KSRS.

Borac je Mrkonjić Gradu odlično odigrao prvo poluvrijeme poslije kojeg su imali 16 poena prednosti. Domaća ekipa je nakon treće četvrtine uspjela da smanji na šest poena zaostatka,a poslije tri minuta igre u posljednjoj dionici rezultat je bio izjednačen 57:57. Onda Kosta Kondić uzima stvari u svoje ruke postiže 11 poena u nizu, Borac opet ima dvociofrenu prednost, koju čuva do kraja.

Kosta Kondić sa 26 poena predvodio je Borac, Diante Boldvin je ubacio 12. U domaćem sastavu Miljan Marković 14, Јernej Ledl 12 poena i 12 skokova, 12 poena je ubacio i David Maran, dok se Nemanja Kapetanović zaostavio na 11 poena.

Oznake: KK Borac