Sport 07.05.2024.

SAVLADALI PSŽ: Borusija iz Dortmunda prvi finalista Lige šampiona

Prvi finalista fudbalske Lige šampiona je dortmundska Borusija.

U predolimpijskom Parizu ne samo da je protiv francuskog prvaka Pari Sen Žermena odbranila minimalnu pobedu sa svog stadiona nego je pobedila s 1:0 i u revanšu polufinala.

Mats Humels, u poznim igračkim godinama, ali pouzdani i autoritativni komandant odbrane, šokirao je Park prinčeva u 50. minutu.

Na centaršut Julijana Brandta iz kornera izmakao je pažnji francuskog tima. Neometeno je zahvatio loptu glavom u stilu centarfora najviše klase, kao da je sam Gerd Miler ušao u njega, i italijanski golman Đanluiđi Donaruma je bio nemoćan.

S 35 godina i 143 dana postao je najstariji nemački strelac u utakmicama Lige šampiona na ispadanje.

Prethodni pogodak u vodećem klupskom takmičenju evropskog fudbala dao je pre šest godina dok je bio u Bajernu, a na meču protiv Ajaksa.

Domaćin je dvaput pogodio stativu u drugom poluvremenu, prvo Zaire-Emeri pri 0:0, a zatim Nuno Mendes, kome nije pošlo za rukom da izjednači.

Na Vembliju je i 1. juna moguće nemačko finale, budući da je to 2013. bilo poprište jedinog okršaja timova iz Bundeslige za evropski presto, a Bajern je trijumfovao u klasikeru s 2:1.

U revanšu u Madridu u sredu (21 čas) igraju Real i bavarski velikan (prvi meč 2:2), prenosi Danas.

Oznake: Liga šampiona