Sport 03.10.2019.

ŠESTICA ZA ČETVRTFINALE: Fudbaleri Borca bez većih problema savladali Zvijezdu 09

Fudbaleri banjalučkog Borca bez većih problema obezbijedili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH, pošto su kao gosti u Ugljeviku savladali Zvijezdu 09 sa ubjedljivih 6:0.

U sudaru dva premijerligaša na terenu je postojao samo jedan, i to onaj čiji su igrači nosili crveno-plave dresove. Posao je Banjalučanima bio olakšan od samog početka susreta jer je trener domaćih Slavoljub Bubanja na teren izveo igrače koji su do sada imali manju minutažu, budući da mu je želja da prvotimce što više sačuva za prvenstvene okršaje u kojima se grčevito bore za opstanak u eliti.

Borac je do prednosti došao u 21. minutu kada je sa bijele tačke precizan bio kapiten Stojan Vranješ. Isti igrač je deset minuta kasnije povisio na 2:0, da bi već u 34. minutu mrežu Zvijezde 09 pogodio i Ivan Crnov. Potom su uslijedila dva pogotka centarfora Banjalučana Srđana Vujaklije u 40. i 55. minutu, a tačku na “i” stavio je mladi “rezervista” Bojan Marković, koji je u 73. minutu pogodio za konačnih 6:0.

Preostala dva kluba iz Srpske su eliminisana. Prnjavorski Ljubić nije uspio da se plasira među osam najboljih, jer je na svom stadionu poražen od prvoligaša FBiH, GOŠK-a iz Gabele, sa 0:2. Eldin Mustafić je doveo goste u prednost u 39. minutu, a u trećem minutu sudijske nadoknade za konačnih 2:0 pogodio je “rezervista” Vedin Kulović.

Rudar Prijedor je izgubio od imenjaka iz Kaknja. Poslije 90 minuta bilo je 0:0, a sa penal ruleta bili su bolji gosti, koji su slavili sa 5:4, iako je domaćin od 37. minuta imao igrača više na terenu poslije isključenja Alije Čulova.