Sport 30.07.2021.

Slavlje i suze fudbalera Veleža: Pogledajte posljednji penal i radovanje Rođenih

ČITANJE: 2 minute

Fudbaleri Veleža napravili su senzacionalan uspjeh plasmanom u treće pretkolo Konferencijske lige preko favorizovanog AEK-a, a do uspjeha su došli boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon prve utakmice Velež je imao gol prednosti, no Grci su to anulirali u osmoj minuti nadoknade današnjeg ogleda i tako su izborili produžetke. Nakon dodatnih 30 minuta nije bilo golova pa su jedanaesterci odlučili pobjednika, piše Klix.

Ni tu nije moglo bez drame. Promašivali su i s jedne i s druge strane, a posljednji penal Sergiju Arauju fantastično brani Slaviša Bogdanović za veliki uspjeh Rođenih.

Na terenu je poslije meča nastao muk domaćih koji su u rekordnom roku napustili stadion, dok su fudbaleri i članovi stručnog štaba Veleža to znali proslaviti.

Velež će u trećem pretkolu Konferencijske lige igrati protiv švedskog Elfsborga koji je u dvomeču 2. pretkola u dva navrata razbio moldavski Milsami (4:0, 5:0) koji je ranije izbacio Sarajevo. Prvi meč Veleža i Elfsborga igra se već naredne sedmice.

Video pogledajte OVDJE.

Nakon što je FK Velež napravio istorijski uspjeh i obradovao istinske ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu, u gradu na Neretvi u Mostaru, počelo je veliko slavlje koje će trajati do jutarnjih sati.

Na društvenim mrežama se širi video posljednjeg penala koji je odbranio golman Veleža Slaviša Bogdanović nakon čega je uslijedilo veliko slavlje i euforija. A kako i ne bi, kada je ovo prvi izlazak Veleža na evropsku scenu nakon tri decenije. Kako i ne bi kada je utakmica u Atini bila historijska, epska puna drame i naboja, prenosi Avaz.

Na kraju su Rođeni uspjeli.

Ovo je sigurno najveći uspjeh u evropskim takmičenjima od proglašenja nezavisnosti BiH.