Sport 21.07.2022.

ŠOK NA GRBAVICI: Velež poražen od tima sa Malte u pretkolu Lige konferencija

Aktuelni osvajač Kupa BiH, fudbaleri Veleža večeras su na punoj Grbavici u okviru drugog pretkola Konferencijske lige šokantno poraženi od Hamrun Spartansa s Malte rezultatom 1:0.

Ovim porazom igrači Amara Osima dodatno su otežali svoj evropski put ove sezone, obzirom da “Rođenima” na Malti igra samo pobjeda, ali sudeći prema prikazanoj igri večeras, to će biti teško.

Susret je počeo dobro za našeg predstavnika, obzirom da je Velež već u petoj minuti zaprijetio, ali udarac Hasanovića brani gostujući golman.

Uslijedio je miran period igre sve do 26. minute kada je Velež propušta kolosalnu šansu. Odbrana Hamruna je žestoko pogriješila, lopta dolazi do Hasanovića, koji sa svega sedam metara loše šutira, te pogađa golmana Hamruna.

Kazna je stigla svega tri minuta kasnije. Bashike je glavom pogodio stativu, da bi odbijenu loptu Guillaumier poslao u mrežu za veliko slavlje gostiju s Malte.

To je očigledno psihički djelovalo na Velež, koji do kraja prvog poluvremena nije stvorio niti jednu ozbiljniju priliku, te se na odmor otišlo vodstvom gostiju od 1:0.

I kada su svi očekivali u drugom poluvremenu uraganske napade “Rođenih”, uslijedio je veliki šok. Domaći fudbaleri igrali su loše, bezidejno, a gosti su u takvoj fudbalskoj predstavi mogli i do drugog gola, ali udarac glavom Jonnyja u 57. minuti odlazi pored gola.

Najbolju šansu u drugom dijelu za Velež imao je Pantelić u 84. minuti, ali njegov pokušaj brani Borello.

Ostalo je 1:0 za Harman Spartanse, koji tako imaju veliku prednost u revanšu, a koji je na rasporedu 28. jula, prenosi Una portal.

Oznake: FK Velež