Sport 17.03.2016.

Spektakl na Allianz Areni: Juventus imao sve u svojim rukama, ali Bayern ide dalje nakon produžetaka

ČITANJE: 3 minute
 Juventus je igrao bez povrijeđenih Dybale, Marchisija i Chiellinija, te nedovoljno oporavljenog Mandžukića koji je ostao na klupi. Massimiliano Allegri je poslao tim u postavi 4-5-1 sa dva čvrsta bloka ispred Buffona i čekao šansu na drugom kraju terena. A šansa je stigla veoma brzo. U petoj minuti nakon loše reakcije Alabe, pa onda i Neuera, lopta dolazi do Pogbe i ovaj pogađa za 1:0.

Bayern je uzvratio onim čime uvijek raspolaže – posjedom. Ali, pravih šansi nije bilo. “Šarmiranje” oko šesnaesterca s nadom da će se otvoriti rupa u odbrani Italijana nije donijelo ništa. Zapravo, donijelo je još jedan gol Stare dame nakon što su Bavarci izgubili loptu na oko 22 metra od Juventusovog gola, poslije čega je uslijedio fenomenalni sprint Morate koji je pretrčao oko 60 metara, predriblao tri-četiri igrača, uposlio Cuadrada koji pogađa za 2:0 u 28. minuti.

Povratak Bayerna u igru mogao se desiti u 42. minuti kada Buffon odlično brani udarac Mullera iz kaznenog prostora, ali samo dvije minute kasnije sve je moglo biti gotovo kada je Neuer čudesno obranio udarac Cuadrada.

Drugo poluvrijeme donijelo je novu dominaciju Bayerna koji je do 70. minute skupio 70% posjeda lopte, ali tri udarca u okvir gola u tih 25 minuta igre drugog dijela imao je Juventus. Bayern? Nijedan. Međutim, nakon što je Lewandowski u 74. minuti pogodio za 2:1 i vratio Bayern na gol do rezultata koji utakmicu vodi u produžetke, situacija na terenu se rasplamsala.

Bayern je nastavio dominirati i vidjeli smo nekoliko opasnih situacija u kojima je izostajao šut bavarskog tima. I upravo u momentima kada su sekunde dijelile Juventus od četvrtfinala, Bayern je izjednačio. Evra je presjekao pas igrača Bayerna, ali i odmah izgubio loptu na nekih 25 metara od svog gola što je kasnije rezultiralo golom Mullera nakon ubačaja Comana u 91. minuti.

Na otvaranju produžetka, tačnije u 93. minuti, Juventus je nakon prelijepe akcije po desnoj strani imao odličnu priliku da preko Lichsteintera postigne gol, ali je Neuer odbranio udarac Švajcarca. Potom je uslijedila dominacija Bayerna koju smo gledali tokom cijelog meča. Ipak, na gol se čekalo do drugog produžetka kada je Muller u 108. minuti asistirao za rezervistu Thiaga Alcantaru koji pogađa za 3:2.

Bayern je iskoristio šok gostiju i još jednim pogotkom riješio sve dileme putnika u četvrtfinale. Strijelac je bio posuđeni igrač Juventusa u redovima Bayerna Kingsley Coman u 110. minuti kada je uspješno završio kontru domaćeg tima. Istina, Juventus je u 116. minuti imao kolosalnu šansu da se vrati u meč. Prvo je Neuer sjajno odbranio udarac Mandžukića sa svega četiri metra, a onda je odbijenu loptu sa manje od sedam metara Sturaro poslao preko gola Bavaraca.

Bayern se ovom pobjedom pridružio Real Madridu, Manchester Cityju, Atletico Madridu, Barceloni, Paris Saint-Germainu, Wolfsburgu i Benfici u četvrtfinalu Lige prvaka.