Sport 19.01.2023.

Srbija ispustila prednost nad Norveškom, Hrvatska remizirala sa Danskom

ČITANJE: 2 minute

Rukometaši Srbije poraženi su od Norveške 31:28 u prvom meču druge grupne faze Svjetskog prvenstva u Katovicama.

Trijumf u ovom meču veliki je uspjeh za Norvešku, a ujedno možda i ključan korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Miloš Orbović, Bogdan Radivojević i Petar Đorđić sa po pet golova.

U redovima Norveške najbolji su bili Sander Sagosen i Sebastijan Barthold, koji su postigli po pet golova.

U prvom poluvremenu Srbija je igrala mnogo raznovrsnije, a Norveška je na drugoj strani izgledala bezidejno pa su “orlovi” na odmor otišli sa plus tri gola prednosti (14:17).

Veliki peh desio se ekipi Tonija Đerone na samom kraju poluvremena. Povrijedio se Jovica Nikolić pa je Srbiji na poziciji desnog beka ostao samo Orbović.

Ipak, u drugom poluvremenu, Norveška je proradila, posložila se u odbrani i takvu igru konkretizovala i rezultatom. Skandinavci su okrenuli rezultat i došli do četiri gola prednosti sedam minuta prije kraja meča.

Srbija nije uspjela da se vrati u meč i Norveška je upisala dva boda.

Ovim porazom su reprezentativci Srbije ostali bez šansi da izbore četvrtfinale, a time i kvalifikacije za Olimpijske igre čiji je domaćin 2024. godine Pariz.

Njemačka i Norveška imaju po šest bodova, Nizozemska je osvojila četiri, Srbija dva, dok su Katar i Argentina bez bodova.

Srpska selekcija će u subotu igrati sa Argentinom.

Teoretske šanse za četvrtfinale

Hrvatska rukometna reprezentacija nije mogla do pobjede u susretu drugog kruga Svjetskog prvenstva protiv Danske. Remizirali su 32:32.

Ekipa Hrvoja Horvata odigrala je odličnu utakmicu protiv aktuelnih svjetskih prvaka, ali ostala je malo kratka za pobjedu.

Danci su bili veliki favorit u ovom meču, ali susret uopšte nije izgledao tako, jer su “kauboji” bili potpuno ravnopravni od prvog do posljednjeg minuta.

Čak su u prvom poluvremenu imali četiri gola razlike, ali se negdje od 40. minuta sve do samog kraja igralo gol za gol.

Dugo su Hrvati imali gol viška, a u završnici su Danci imali dva vođstva, ali su oba puta stigli odgovori u završnim minutama utakmice.

U selekciji Danske Pitlik je imao devet, a Hansen osam golova, dok je kod Hrvata Sipić imao devet, a Glavaš osam pogodaka.

Na kraju Danci su stigli do petog, a Hrvati do trećeg boda u grupi 4.

Ovim remijem “kauboji” su smanjili šanse za četvrtfinale i u igri ih drži tek luda teorija.

Hrvatska sad mora dobiti i Bahrein i Belgiju, a onda joj je u prvoj varijanti potrebna senzacija Bahreina protiv Egipta ili SAD protiv Danske.

U drugoj varijanti Hrvatska može proći ako Egipat pobijedi Dansku pa bi odlučivala ukupna gol-razlika između Danske i Hrvatske.

Danci tu ipak trenutno bolje stoje (+30 naspram +9 Hrvatske), prenose Nezavisne.