Sport 16.06.2024.

Srbija pokazala zube, ali poražena od Engleske

ČITANJE: 4 minute

Srbija je u prvom meču na Evropskom prvenstvu izgubila od Engleske rezultazom 1:0, i pored dobre igre u drugom dijelu meča nije uspjela da osvoji bod protiv favorizovanih Engleza

Napadala je Srbija u drugom poluvremenu, bila bolja, ali nažalost nije našla put do gola Engleske.

Falio je taj posljednji dodir u nekoliko situacija, a najbolju šansu imala je u 83’ minuti kada je Pikford odbranio sjajan šut Vlahovića.

Iako nije izgledalo tako na početku, jer je Engleska povela već u 13. minuti preko Džuda Belingema, krajem prvog poluvremena Srbija je počela da se budi i odigrala odlično drugo poluvrijeme koje treba biti model za nastavak prvenstva.

Engleska je jedan od favorita na prvenstvu, pa poraz od 1:0 od takve ekipe svakako nije za sramotu, a značiće i za nastavak prvenstva, jer će go razlika biti važna na kraju grupne faze i konačno pozicioniranje.

Izabranici Dragana Stojkovića okreću se sljedećoj utakmici kada ih 20. juna očekuje susret sa Slovenijom.

Tok meča ste mogli pratiti na našem portalu:

Statistika na kraju meča:

KRAJ – Nažalost, Srbija nije stigla do boda i zabilježila je poraz od 1:0.

90’ – Igraće se još četiri minute nadoknade.

82’ – Šansa za Srbiju! Sjajan šut Vlahovića sa dvadesetak metara, ali fantastična odbrana Pikforda. Izvlači loptu tik ispod prečke i šalje je u korner. Šteta!

77’ – Prečka Harija Kejna! Imala je Srbija sreće. Nakon prodora Bovena, Hari Kejn nadskače odbranu i pogađa prečku.

75’ – Piksi ponovo mijenja. Umjesto Andrije Živkovića na teren ide mladi Veljko Birmančević. Kapiten Srbije Dušan Tadić dobio je žuti karton. S druge strane, prva izmjena Gereta Sautgejta. Sa terena izlazi Bukajo Saka, a ulazi Džared Boven.

72’ – Englezi ponovo preuzimaju inicijativu. Nakon naleta Srbije, nakon dugo vremena Englezi uzimaju loptu u svoj posjed. Srećom, bez veće opasnosti.

70’ – Srbija napada, svi Englezi su na svojoj polovini i čekaju priliku za kontru. Srbija uspješno dolazi do šesnaesterca protivnika, ali fali egzekucija.

60’ – Dvostruka izmjena Srbije. Igru napuštaju Aleksandar Mitrović i Saša Lukić, a mijenjaju ih Dušan Tadić i Luka Jović.

57’ – Rasplamsala se igra u Gelzenkirhenu. Prvo šansa za Englesku, ali Rajković brani. Zatim kontra Srbije, sjajan prodor Mladenovića, dodaje loptu ka Mitroviću, ali kapiten Srbije je oboren pred golom. Orsato ni ne razmišlja da svira penal, iako ga igrači Srbije traže.

54’ – Pritisak Srbije na startu drugog dijela. Puno ofanzivnije su krenuli igrači Dragana Stojkovića, ali za sad nedostaje završni pas. Dolaze pred go Pikforda, ali nažalost Mitroviću je malo falilo da zahvati loptu.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Srbija juri zaostatak iz 13. minuta. Piksi je napravio izmjenu, pa je Nemanju Gudelja zamijenio Ivan Ilić.

Statistika:

Poluvrijeme – Prvi dio meča u Gelzenkirhenu je završen. Na pauzu se ide s rezultatom iz 13. minuta

45+’ – Šansa za Srbiju, ali nažalost Mitrović ne dolazi do lopte u petercu.

41’ – Novi problem za Srbiju. Povrijedio se Filip Kostić zbog čega je napustio teren. Njega će zamijeniti Filip Mladenović.

33’ – Bez velikih promjena na terenu. Engleska idalje sve drži u svojim rukama. Srbija bez konkretnih rješenja i ideje u igri

25’ – Opasan napad Engleske preko Vokera. Igrač Mančester Sitija prolazi po boku kroz čitavu odbranu Srbije, ali na sreću za Srbiju, bio je loš u završnici.

23’ – Budi se Srbija. Igrači Srbije kreću nešto ofanzivnije, preko Sergeja Milinkovića-Savića kreću u kontru 5 na 4, ali nažalost Vlahović šuta u protivničkog igrača.

20’ – Šansa za Mitrovića! Srbija se malo probudila, više ima loptu u nogama. Lopta je došla do Mitrovića koji puca sa 16 metara tik pored stative. Šteta…

13’ – Loša postavka Srbije. Nakon prodora Sake sa desne strane, Belingem glavom šalje loptu iza leđa Rajkovića. Rano vođstvo Engleske.

6’ – Engleska drži lopzu u nogama, Srbija se brani. Ipak, Englezi ne mogu lako doći do gola Srbije

2’ – Iako je selektor Dragan Stojković najavio da će napasti Englesku, na startu je jasno da će Srbija ipak biti strpljiva.

0’ – Srbija se na Eurо vraća nakon 24 godine, a protivnik je najteži mogući, jedan od favorita za titulu – Englezi.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi odredio je sastav tima za meč sa Engleskom u prvom kolu grupe C .

Stojković je odlučio da na klupi ostavi kapitena Dušana Tadića i golmana Vanju Milinkovića-Savića. Na golu Srbije biće Predrag Rajković, a napad “orlova” će predvoditi Dušan Vlahović i Aleksandar Mitrović.

Za Srbiju će igrati: Rajković, Milenković, Veljković, Pavlović, Živković, S. Milinković-Savić, Gudelj, Lukić, Kostić, Vlahović, Mitrović.

Selektor Engleske Geret Sautgejt se odlučio za sledeći sastav: Pikford, Voker, Stouns, Guehi, Tripije, Aleksander-Arnold, Rajs, Belingem, Saka, Foden, Kejn.

Glavni sudija meča biće Italijan Danijele Orsato, a njemu će pomagati sunarodnici Ćiro Karbone i Alesandro Đalatini.