Sport 24.11.2022.

Srbija poražena od Brazila u prvom meču na Svjetskom prvenstvu

Srbija će morati da odigra znatno bolje i ofanzivnije ukoliko želi da izbori nokaut fazu. To je zaključak 90 minuta protiv Brazila (0:2) u kojima Srbija nije uputila nijedan šut u okvir gola rivala.

„Orlovi“ su u nekoliko navrata iznervirali selektora Stojkovića koji je pljunuo, šutirao flašicu, besno bacio sako… Pokušao je na svaki način da podigne ekipu, ali su prosto Brazilci prosto bili dominantni.

Rišarlison je postigao dva pogotka prvi put nakon što je Vanja Milinković-Savić, najbolji fudbaler Srbije na meču, odbio loptu, a onda je napadač Brazila pored Pavlovića poslao loptu u gol.

Drugi pogodak je stigao u 73. minutu kada je Rišarlison uhvatio „makazice“ i tako je Brazil stigao do 2:0. Tresla se i prečka, ali i stativa Srbije, dok „orlovi“ nisu uspeli da zaprete.

Nakon nekoliko gužvi u kaznenom prostoru, Srbija je mogla da dođe do gola, ali se to nije desilo, prenosi nova.rs.

Srbija – Brazil 0:2