Sport 23.01.2016.

Srbija “potopila” Crnu Goru i osvojila sedmo zlato na EP!

ČITANJE: 4 minute
srbija
Izabranici Dejana Savića po sedmi put postali su prvaci Evrope u vaterpolu. U prepunoj “Kombank areni” balkanski derbi za kraj 32. prvenstva Evrope u vaterpolu odigrali su sa Crnom Gorom koju su savladali rezultatom 10:8.

Tok meča:

Dvorana je ispunjena do poslednjeg mjesta. Pre početka meča su intonirane himne, tokom intoniranja himne Crne Gore je bilo zvižduka, prije svega na početku, ali su relativno brzo prestali. Dok je himna Srbije horski otpjevana uz veliki aplauz sa tribina.

Prva četvrtina:

Prvi napad je imala Crna Gora, pogodili su stativu, ali se lopta odbila, uslijedio je faul, a Mandić je isključen. Prednost igrača više su iskoristili i golom Vukčevića su došli do prednosti – 1:0. Srbija je preko Prlainovića pokušala da izjednači, ali je golman gostiju bio siguran.

Ono što nije Andrija iskoristio, jeste Ivović nekoliko sekundi kasnije golom kojim je duplirao prednost Crne Gore. Jokić je isključen, ali je Srbija napravila grešku u napadu i opet propustila šansu da postigne gol.

Crnogorci su napravili faul u napadu, Srbija je zatim nešto slabije organizovala napad, ali je Aleksić pravom “bombom” postigao prvi gol za Srbiju i podigao dvoranu na noge – 1:2.

Nedugo poslije postignutog gola je Aleksić isključen, a Nikola Janović je to kaznio golom sa druge stative. Vidi se da postoje problemi u igri Srbije na startu meča – 1:3.

Šćepanović je odbranio udarac Filipovića, a onda su sudije u dva uzastopna napada dosudile kontra faulove. Selektor Crne Gore Vladimir Gojković je na oko dva minuta prije kraja prve dionice zatražio tajm-aut.

Ivović je isključen, ali je udarac Gocića odbranio Šćepanović, a na drugoj strani je Janović pogodio stativu, pa je Savić zatražio predah. Pijetlović je napravio faul u napadu, ali su naši uspjeli dobro da se odbrane. Posljednji napad je imala Srbija ali je udarac Aleksića odbranio Šćepanović, pa Crna Gora poslije prvih osam minuta ima dva gola prednosti – 3:1.

Druga četvrtina:

Srbija se izborila za prvi napad na meču, a Prlainović je veoma snažnim i preciznim udarcem smanjio prednost. Crna Gora je zatim napravila faul u napadu, a potom su dvojica igrača gostiju isključena a Ćuk je brojčanu prednost iskoristio i izjednačio rezultat (3:3).

Branislav Mitrović je dobro reagovao u odbrani, a njegov prezimenjak je na drugoj strani imao odličan šut, ali ga je stativa spriječila da zatrese mrežu. Brguljan je šutirao pored gola, a oba tima zatim nisu iskoristili svoj napad.

Filipović je pokušao prelijepim lob udarcem da iznenadi golmana Šćepanovića, prebacio je čuvara mreže, ali je prečka sprečila gol. Mlađan Janović je pogrešio, ali je Jakšićev udarac završio tik pored stative.

Petrović i Radović su isključeni, ali Srbija nije uspjela da iskoristi prednost od dva igrača više.

Treća četvrtina:

Crna Gora je imala prvi napad na meču, ali je dobrom odbranom Ivović izblokiran. Mandićev udarac je odbranjen, ali mu se lopta vratila, a veoma snažnim udarcem je Mandić zatim “pocijepao” mrežu i izjednačio rezultat (4:4).

Ranđelović je isključen, prečka je zaustavila šut Radovića, ali su gosti imali novi napad koji je Branislav Mitrović zaustavio odličnom intervencijom. Petrović je zaradio treću ličnu grešku i za njega je meč završen pet minuta prije kraja treće dionice, ali Srbija to nije iskoristila.

Dobro su se Savićevi puleni odbranili, ali nisu uspjeli to da pretvore u gol. Mitrović je zatim novom dobrom odbranom zaustavio Ivovića. Mandić je potom napravio odličan potez, odmah je udvojen, ali arbitri nisu dosudile faul.

Četvrta četvrtina:

Savić je umjesto Branislava Mitrovića na gol uveo Gojka Pijetlovića, a prvi napad Srbije nije iskoristio Filipović, pogodio je stativu.

Crnogorci su postigli gol, ali su napravili grešku, pa je pogodak poništen. Uslijedio je brz napad Srbije, a Ćuk je sjajnim golom donio vođstvo i podigao publiku na noge – 7:6.

Nikić je isključen, ali je Gojko Pijetlović odličnom intervencijom “pročitao” Bruguljana i spriječo pogodak. Nažalost napravila je Srbija faul u napadu, pa su Crnogorci dobili novu šansu da izjednače, ali je lopta otišla preko gola. Mandić je zatim promašio.

Duško Pijetlović nije otišao na svoju poziciju, udaljio se, izdigao se iz vode i sjajnim udarcem poslao loptu ispod ruke Šćepanovića i donio Srbiji dva gola prednosti na oko četiri i po minuta do kraja meča – 8:6.

Mišić je isključen, Mandić je pronašao Gocića, ovaj sjajnim pasom bacio loptu Jakšiću koji se odlično izdigao i sa oko pet metara donio veliku prednost na oko tri minuta prije kraja – 9:6.

Radović je odmah postigao gol i smanjio predost, Stefan Mitrović je dao gol, ali je napravio faul u napadu. Jakšić je potom isključen, a Nikola Janović je to iskoristio i vratio neizvesnost 9:8.

Ivović je odigrao dobru odbranu, a zatim su Srbi uzvratili sjajnim blokom, u stilu košarkaša. Janović je pogodio stativu na minut i 15 sekundi pre kraja.