Sport 28.11.2022.

Srbija prokockala veliku prednost, neriješeno s Kamerunom

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno 3:3 s Kamerunom u meču drugog kola Svjetskog prvenstva u Kataru.

Prvo poluvrijeme završeno je 2:1, a Srbija je prokockala veliku prednost sa početka drugog poluvremena kada je imala 3:1.

Kamerun je poveo golom Kasteleta u 29. minutu, nakon promašaja Srbije.

U 45. minutu, na asistenciju Tadića, Strahinja Pavlović donosi izjednačenje Srbiji.

Za preokret Srbije u nadoknadi prvog poluvremena pogodio je Sergej Milinković-Savić.

Nakon prelijepe akcije Srbije, za 3:1 pogodio je Aleksandar Mitrović na asistenciju Andrije Živkovića, a samo minut kasnije, u 64. minutu Kamerun dolazi do 3:2 nakon loba Abubakara.

Ubrzo se Kamerun potpuno vratio u igru. Sjajna kontra Kameruna i Čupo-Moting vraća utakmicu u neizvjesnost, pogotkom za 3:3 u 66. minutu.

Srbija u petak igra utakmicu sa Švajcarskom.