Sport 18.09.2020.

SRPSKI DERBI U RIMU: Đoković se namučio sa Krajinovićem u meču za četvrtfinale

ČITANJE: 1 minuta

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, propisno se namučio u 3. kolu Mastersa u Rimu i posle velike borbe savladao je Filipa Krajinovića 7:6(7), 6:3 za plasman u četvrtfinale.

Petak je skroz u znaku srpskih tenisera na šljaci Večnog grada. Đoković i Krajinović priredili su fantastičan tenis, pogotovo u prvom setu na Centralnom terenu, u terminu trećeg meča dana, piše nova.rs.

U drugom je slabije rangirani srpski teniser posustao i grešio taman toliko da najbolji igrač sveta ode među osam najboljih. Za polufinale će igrati sa pobednikom meča Museti – Kepfer, u subotu i to pred publikom.

Program u italijanskoj prestonici otvorili su Mateo Beretini i Stefano Travalja – 7:6(5), 7:6(1), a posle njih na glavnom terenu bile su Simona Halep i Dajana Jastremska (7:5, 6:4). Zato su Novak i Filip na teren izašli tek oko 15.15.

I odmah neverovatni udarci, sjajni poeni, izjednačenja – tenis za uživanje smo gledali. Kakva borba se vodila svedoči i to da su prva četiri gema trajala čak 20 minuta, a ceo set gotovo sat i po vremena!

Na startu su razmenili po brejk, da bi jedna greška Krajinovića skupo koštala u taj-brejku, posle čega je izgubio fokus i preciznost. U takvim situacijama Đoković zna da bude surov, iako mu je s druge strane mreže bio veliki prijatelj.

Oduzeo mu je servis u trećem gemu drugog seta i bez ijedne brejk prilike do kraja upisao trijumf za četvrtfinale Rima.