Sport 19.09.2016.

Starčević, šef stručnog štaba Krupe: Srce mi je kao Krajina

ČITANJE: 3 minute

Ono što su priželjkivali prije derbija devetog kola Premijer lige fudbaleri Krupe su ostvarili i u susretu sa liderom Zrinjskim ostali su neporaženi igravši bez golova.

Obje ekipe u susret su ušle prilično oprezno. Domaći su bili svjesni snage rivala, a gosti nisu htjeli ništa da rizikuju znajući da i sa bodom ostaju čvrsto na prvom mjestu. Zbog toga je stvoreno vrlo malo prilika, a jedan od najljepših momenata desio se u 15. minutu, kada je prvotimac Krupe Aleksandar Vukotić poslije centaršuta pokušao makazicama, ali je lopta otišla preko gola. Samo tri minuta kasnije igrač Zrinjskog Oliver Petrak zahvatio je loptu glavom sa nekih osam metara, ali je bio neprecizan. Drugo poluvrijeme donijelo je nešto ofanzivniju igru, ali ni jedna ni druga ekipa nisu stvorile ozbiljniju priliku. Treba dodati da se na teren u 75. minutu vratio golgeter Krupe i vodeći strijelac Premijer lige BiH Elvir Koljić, a da je prvi put u dresu debitanta u elitu zaigrao i novajlija Saša Kajkut, koji je u igru ušao u samom finišu susreta.

“Meni je poslije ove utakmice srce veliko kao Krajina, jer su igrači odigrali muški i uspjeli parirati veoma kvalitetnoj ekipi Zrinjskog. Nama je ovaj bod bio veoma važan za još veće samopouzdanje. U narednih pet susreta sastajemo se nešto lakšim rivalima, bar po dosadašnjim rezultatima i tu vidim našu šansu da se još više približimo cilj, koji se od početka zove opstanak. U tim mečevima moramo biti pravi i pokazati da naši dosadašnji rezultati nisu bili slučajnost”, naglasio je šef stručnog štaba Krupe Slobodan Starčević.

Iako je njegov tim prekinuo seriju od četiri uzastopne pobjede kormilar Zrinjskog Vinko Marinović nije bio nezadovoljan.

“Znali smo i očekivali da će utakmica biti ovakvog karaktera. Krupa nam je sigurno prepustila posjed lopte i tražila priliku da iz kontranapada dođe do pozicije da ugrozi naš gol. Što se nas tiče, nismo imali brz protok lopte i pravili smo dosta grešaka. Nedostajalo nam je malo više agresivnosti, više sprinta po dubini, da nekako dođemo do tih prilika. Ovo nije bila toliko zanimljiva utakmica i jednostavno se ne možete nadati nečemu kad ne uspijete da stvorite ozbiljniju priliku”, rekao je Marinović.

Rezultati devetog kola

ZENICA: Čelik – Vitez 0:1 (Kokot 74)

KRUPA: Krupa – Zrinjski 0:0

DOBOJ KAKANj: Mladost – Željezničar 0:0

TRAVNIK: Metalege – Sloboda 0:0

BIJELjINA: Radnik – Široki Brijeg 2:1 (Janković 79, Kojić 90+2. penal – Krstanović 23. penal)

SARAJEVO: Sarajevo – Olimpik 1:0 (Balić 2)

5 golova: Obradović (Radnik),

4 gola: Mešanović (Zrinjski), Brkić (Mladost), Ahmetović (Sarajevo), Vagner (Široki Brijeg), Krpić (Sloboda),

3 gola: Baraban (Široki Brijeg), Lendrić (Željezničar), Bilbija (Zrinjski), Husić (Mladost),

2 gola: Dujaković, Radulović, Popović (Metalege), Janković, Kojić, Peco (Radnik), Regoje, Lelić (Olimpik), Brković, M. Popović (Čelik), Kapetan, Kokot (Vitez), Todorović, Tomić (Zrinjski), Krstanović, Menalo (Široki Brijeg), Perić (Krupa), Veselinović (Sloboda),

1 gol: Milutinović, Marušić, Jašarević, Mirković, Redžić (Krupa), Nikolić, Križman, Bokačini, Marković, Bekrić (Željezničar), Stjepanović, Kostić, Karić, Zec, Subić (Sloboda), Jakovljević, Katanec, Stojanović, Petrak, Peko (Zrinjski), Rizvanović, Asanović, Isaković, Ramović, Šišić (Mladost), Ćetković, Sarić, Radovac, Duljević (Sarajevo), Zeljković, Đurić, Jakovljević, Simeunović (Radnik), Smajić, Kovač, Rašić (Metalege), Barišić, Dedić, Varupa (Vitez), Mahović, Kobiljar, Hadžić (Olimpik), Barić, Bralić (Široki Brijeg), Pezer, Smriko (Čelik),

1 autogol: Jašarević (Krupa), Pezo (Metalege), Jakovljević (Radnik), Ahmetović (Sarajevo).