Stevandić i Matvijenko: Otvoreno pitanje izgradnje tehno-parka u Banjaluci
Foto: Ustupljena fotografija
“Otvoreno je pitanje izgradnje tehno-parka u Banjaluci, koji bi bio rezultat saradnje Banjaluke i Sankt Peterburga” rekao je predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, koji je danas u Sankt Peterburgu razgovarao s predsjednicom Savjeta Federacije Federalne skuštine Ruske Federacije Valentinom Matvijenko o zajedničkim projektima.
Nakon sastanka predsjednik Stevandić poručio je da je Banjaluka stavljena u fokus razvoja zajedničkih projekata Republike Srpske i Ruske Federacije, saopšteno je iz Narodne skupštine Republike Srpske.
Kako je najavljeno, Stevandić će danas, na jednom od najvećih ekoloških kongresa na svijetu, održati predavanje na temu osiromašenog uranijuma, odnosno o njegovom katasrofalnom dejstvu po život i okolinu ljudi.
Uz predsjednika Stevandića, delegaciju Narodne skupštine Republike Srpske čine narodni poslanik Igor Žunić i generalni sekretar Narodne skupštine Boran Bosančić.
N.M.
Jelena Rodić (SPS) među rijetkim ženama nosiocima lista za Predstavnički dom PS BiH
Minić: Smeta im Deklaracija sa Svesrpskog sabora, ali ne i vojni savez i “Islamska deklaracija”
Blanuša na Janjskom višeboju: Čuvajući tradiciju, čuvamo identitet i snagu našeg naroda