Sport 09.02.2021.

STIGLI DO 11. TROFEJA: Igokea savladala Bratunac u finalu Kupa Republike Srpske

Košarkaši Igokee osvojili su trofej pobjednika Kupa Republike Srpske.

Aleksandrovčani su u finalu pobijedili Bratunac rezultatom 100:59, na taj način su stigli do 11. trofeja Kupa Srpske i plasirali se na završni turnir Kupa BiH, piše Srpskainfo.

Odlično je Bratunac otvorio utakmicu protiv Igokee, a tim koji se takmiči u Premijer ligi Bosne i Hercegovine hrabrom igrom stigao je do četiri poena prednosti nakon deset minuta, bilo je 23:17.

Koševima Greja Igokea na dva minuta i devet sekundi do poluvremena prelazi u vođstvo 30:29, a Aleksandrovčani sa šest poena viška odlaze na veliki odmor.

Drugo poluvrijeme provelo je u apsolutnoj dominaciji Igokee, svu silinu Aleksandrovčani su pokazali u trećoj dionici koju su dobili sa 31:8, a onda su rutinskom igrom stigli do pobjede i novog trofeja Kupa Republike Srpske.

Najefikasniji u Igokei bio je Edin Atić sa 19 poena, po 14 su postigli Nikola Jovanović i Darko Talić.

Bratunac je sa 14 poena predvodio Marko Rikalo, Tadić je da 11, a po deset su postigli Pilčević i Ćup.

Medalje finalistima uručio je predsjednik Košarkaškog saveza BiH Boris Spasojević. Pehar kapitenu Igokee Marku Jošilu uručila je ministarka porodice omladine i spoera u Vladi Republike Srpske, a veliki prelazni pehar predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović.

Oznake: KK Igokea