Sport 29.07.2024.

UŽIVO SUDAR NAJVEĆIH Pobjeda Đokovića, uz muku u drugom setu do trećeg kola!

ČITANJE: 5 minuta

Sudar dvojice najvećih tenisera svih vremena počeo je u drugom kolu Olimpijskog turnira. Đoković i Nadal susreću se jubilarni 60. put, a Srbin vodi 30-29.

Žreb u Parizu je odlučio da dvojicu teniskih velikana spoji već u drugom kolu Olimpijskih igara, na kojima Novak juri ono što mu jedini nedostaje – olimpijsko zlato.

Đoković je prvi set osvojio sa 6:1, u toku je drugi set.

Tok meča pratite uživo na našem portalu:

Prve riječi Đokovića nakon pobjede nad Nadalom

“Moralo je da se zakomplikuje jer tako to biva u našim duelima, pogotovo na velikim turnirima. Ovde samo odigrali mnogo mečeva na Rolan Garosu i ima dosta bolji skor u odnosu na nas na šljaci. Poslednjih 5 godina sam uspeo da pronašem rešenja za njega, a on je bio povređen, videlo se na terenu po kretnji i kada god je na lopti udara odlično… Publika ga je podržala, pogurala, sumnjao sam u svoje udarce i povukao se pa je to rezultiralo izjednačenje u drugom setu, a presudan je bio brejk u drugom setu, jer sam znao da će sve ići u moju korist ako uspem. Osim tih četiri gema, igrao sam savršen meč i zadovoljan sam”, rekao je Đoković za RTS odmah nakon pobjede nad Nadalom.

Planira se svaki korak na turniru…

“Naravno da je rasterećenje i olakšanje kada više nema Nadala, kao i svaki put kada je u pitanju šljaka na Rolan Garosu. Znao sam da će biti teško za obojicu, ali sam bio spreman. Trenirao sam jako dobro i imao dovoljno vremena da se spremim za Nadala, a moja igra je to pokazala”, rekao je Đoković.

POBJEDA!

Novak Đoković nakon drame u drugom setu dolazi do pobjede i ostvaruje plasman u 3. kolo! Srbin nastavlja svoj put ka zlatnoj medalji. Tamo ga čeka pobjednik meča Koepfer – Arnaldi!

10. gem – Nadal traži novu nadu

Đoković dobro otvara gem, dolazi brzo do prvog poena, ali onda pravi veliku grešku za 15:15. Đoković asom u prvom času dolazi do 30:15. Nadal izjednačuje, ali već u narednom poenu Đoković dolazi do meč lopte.

Brejk – Đoković servira za meč!

I koristi četvrtu brejk loptu! Đoković servira za meč!

9. gem – Đoković do brejk lopti

Nije se najboljih svih vremena dao omesti i već u narednom servis gemu dolazi do dvije brejk šanse. Međutim, Španac spašava obje! Ali, Srbin dolazi do još jedne koju Nadal opet spašava.

4-4 – Nadal se vraća u meč!

Koristi Nadal drugu brejk šansu i potpuno se vraća u drugi set!

8. gem – Novak u problemu

Vidi se pad u igri Đokovića. Ne igra kao veći dio meča, a Nadal to koristi i dolazi do dvije brejk lopte.

4-3 – Novak u padu, Nadal na gem zaostatka

Iskoristio je Nadal momentum i igra sjajno. Novak je u malom problemu i trenutno ne pogađa ništa. Biće velika borba do kraja seta!

4-2 – Brejk Nadala!

Iako nije djelovalo da ga išta može zaustaviti, Đoković je doživio mali pad u igri što je Španac iskoristio i vratio je jedan brejk. Biće interesantno do kraja ovog seta!

4-1 – Nadal osvaja prvi gem u drugom setu

Nadal dolazi do prvog gema u drugom setu, drugog ukupno. Đoković servira

4-0 – Još jedan rutinski gem

Đoković sjajnim servisima još jednom rutinski osvaja svoj servis gem i dolazi do vođstva.

Bili Džin King i Snup Dog zajedno gledaju meč

3-0 – Novi brejk Đokovića!

Nadal je spasio jednu, ali nije mogao drugu. Stiže Đoković do novog brejka!

3. gem

Novak nastavlja da igra fenomenalno, a Nadal nema odgovor na takvu igru. Đoković brzo dolazi do 30:0, ali Nadal sa dva dobra servisa stiže do izjednačenja. Ipak, Novak dobija priliku za novi brejk.

2-0 – Potvrđen brejk

Novak rutinski ponovo. Bez izgubljenog poena dolazi do gema i potvrđuje prednost u drugom setu. Novak juriša ka pobjedi.

Brejk!

Sjajnim poenom Novak Đokovoić dolazi do nove brejk lopte, koju odmah koristi i već na startu drugog seta dolazi do prednosti!

Počeo drugi set

Počinje drugi set. Prvi servira Nadal. Španac uzima prvi poen, a Đoković odmah uzvraća, zatim dolazi u vođstvo. Ali Nadal izjednačuje. Ali, Đoković ekspresno dolazi do brejk prilike. Nadal uzvraća i izjednačuje.

6-1 – Đoković ubjedljivo do prvog seta!

I koristi prvu set loptu i dolazi do vodstva za svega 39 minuta.

Đoković servira za set

Novak Đoković servira za set. Gubi prvi poen, Nadal sjajno odgovara na skraćenu loptu Đokovića. Ali, sa tri dobra servisa Đoković dolazi do dvije set lopte.

5:1 – Nadal dolazi do prvog gema

Nadal djeluje kao da je bez energije.  Velika borba se vodi. Nakon 30:30, bio je na korak gubitka još jednog svog servisa, ali ipak osvaja prvi gem u ovom meču

5-0 – Đoković nastavlja da “melje”

Novak Đoković nastavlja da igra sjajno, a Nadal nema odgovor na igru prvog nosioca. Do sada najkraći gem, Novak rutinski dolazi do prednosti 5-0.

4-0 – Novi brejk!

Đoković koristi treću brejk šansu u 4. gemu i dolazi do dvostrukog brejka u prvom setu!

4. gem – Nove brejk lopte za Đokovića

Velika borba vodi se u 4. gemu prvog seta. Đoković ne koristi dvije brejk lopte.

3:0 – Potvrda brejka

Novak rutinski uzima svoj servis i Novak potvrđuje brejk

2:0 – Brejk!

Novak stiže do prednosti.

Posle samo 12 minuta igre, prvi brejk na meču.

Toplo je u Parizu, vidjećemo koliko Nadal ima snage da se i sa tim problemom bori.

1:0 – Uzima Đoković prvi gem

Svi koji su mislili da će ovo biti jednostran susret, prevarili su se.

Pokazao je Nadal da želi da se dokaže na ovom meču, da može i dalje da igra na vrhunskom nivou.

Vratio se u gem od 40:0 za Novaka, ali je Đoković na razliku lako riješio pitanje pobjednika.