Sport 16.08.2019.

SUTRA REVANŠ Rukometaši Borca poraženi od Škofja Loke

Rukometaši banjalučkog Borca poraženi su danas od Škofja Loke 32:31 u prijateljkoj utakmici koja je odigrana u Prijedoru.

Iako su “crveno-plavi” bili mnogo bolji rival i prvo poluvrijeme riješili su svoju korist (19:14), u nastavak susreta slovenački prvoligaš je ušao bolje i već nakon sedam minuta stigao prednost Banjalučana.

Do kraja utakmice vidjeli smo zanimljivu i izjednačenu igru. Pola minuta prije kraja izabranici Mirka Mikića, pri rezultatu 31:31, nisu iskoristili jedini sedmerac na utakmici, što su igrači Škofja Loke kaznili i dvije sekunde prije isteka 60. minuta postigli gol za pobjedu.

Najefikasniji u dresu Borca m:tel bili su Milan Dakić i Vukašin Rakocija sa po šest, dok je Bojan Rađenović postigao pet golova. Na drugoj strani, Alen Šibanc bio je precizan sedam puta.

Ova dva tima novu prijateljsku utakmicu odigraće sutra od 18 časova u Sportskoj dvorani “Borik” u Banjaluci.

Za Banjalučane je ovo bila četvrt utakmica u pripremama. Osim večeras, Banjalučani su doživjeli još dva poraza, od Vardara i Butan plin Izole, na turniru u Trebinju dok su na istom turniru pobijedili Leotar.