Sport 28.04.2024.

SVE BLIŽE TITULI: Borac savladao Široki Brijeg

Fudbaleri Borca su slavili u 29. kolu WWin lige BiH Široki Brijeg u Čitluku rezultatom 2:1.

Borac je poveo na samom počeku utakmice nakon penala.

Blagaić u 50. sekundi pao u kaznenom prostoru u duelu s jednim igračem Širokobriježana, a jedanaesterac je u gol pretvorio Nišić.

U 54. minuti Široki Brijeg je izjednačio. Ćavar je centrirao s lijeve strane, a Mamić je glavom sjajno pogodio za 1:1.

Taj rezultat je stajao na semaforu samo tri minute jer je Borac do pobjedonosnog gola stigao nakon nevjerovatne reakcije igrača Širokog.

Blagaić je ubacio iz kornera s lijeve strane veoma loše, lopta je došla na prvu stativu i Ćinedua je mogao bez ikakvih problema otkloniti opasnost ispred svog gola, no iz neobjašnjivog razloga se izmakao, a lopta je prošla kroz peterac i došla na drugu stativu do Jurilja koji je lagano ubacio u gol za, ispostaviće se, 21. pobjedu ove sezone, prenosi ATV

Federalni mediji su ponovo oštro reagovali na rezultat, uz tvrdnje da je penal bio “nepostojeći”, a da je Borac drugi gol dao nakon “tragikomične reakcije” odbrambenog fudbalera Širokog Brijega.

Oznake: FK Borac