Sport 16.12.2019.

SVJETSKA LIGA MLADIH U VENECIJI: Karatistima banjalučke “Energije” tri medalje

Mladi karatisti BiH nastavili su sa osvajanjem medalja na velikim takmičenjima. Na posljednjem, Svjetskoj ligi mladih u Veneciji, pripalo im je pet odličja.

Prednjačili su takmičari banjalučke Energije (tri medalje) koji su nastavili tradiciju osvajanja odličja sa ovog takmičenja.

Fantastična Anđela Stojić osvojila je novu medalju sa ovog prestižnog takmičenja (četvrtu u karijeri), ovaj put srebrnu u kategoriji do 14 godina (45 kg), dok je u istoj starosnoj kategoriji (54 kg) Lukas Kandić osvojio bronzu.

Bronzanom medaljom okitio se i Jovan Koprena u kategoriji kadeta do 63 kg.

U Italiji je zablistao i član KK Banjaluka, Luka Pejić, koji je u kategoriji do 14 godina (-50) osvojio treće mjesto, a bronza je otišla u ruke i karatisti Regeneracije, Tariku Salčinu (U-14 kata).