Sport 22.07.2021.

TEŽAK PORAZ U BELFASTU: Borac primio četiri gola od Linfilda

Borac je doživio težak poraz u Belfastu. Linfild je savladao Banjalučane sa 4:0 i gotovo obezbijedio plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Bili su Sjeverni Irci puno bolji rival.

Borac je odigrao izuzetno loše poluvrijeme. Odmah na startu Linfild je šokirao goste ranim golom u trećoj minuti. Nakon dobrog ubacivanja, sjajno je reagovao Manzinga čiji udarac je odbranio Pavlović. Ali defanzivci nisu raščistili, pa je Nuberi iz drugog pokušaja postigao gol. Pritiskali su domaći koji su bili brži i konkretniji, a Borac je pokušao da zaprijeti u 20. minuti kada je Zakarić probio, a pokušaj Begića je zaustavio Džons, piše Srpskainfo.

Linfild je poveo 2:0 u 24. minuti. Sjajan kontranapad su izveli domaći. Falon je izbacio Manzinga, a Milojević je na vrijeme izašao pa je napadač sjajno prošao prevario čuvara i odličnim udarcem uduplao prednost. Do kraja prvog dijela je pokušaj Zakarića izblokiran, dok je na drugoj strani prijetio Falon.

U nastavku je Borac odigrao nešto bolje, ali nije uspio da opasnije zaprijeti. Baš u momentima kad se činilo da su Banjalučani potpuno preuzeli igru, Linfild je došao do 3:0. Odličnu akciju krunisao je Džimi Mulgru koji je pogodio.

Borac je opet imao inicijativu, zaprijetio preko Ćosića i Vranješa, ali bez uspjeha.

U sudijskoj nadoknadi nakon kornera pogodio je Kalaher, koji je bio najbolji u skoku.

Oznake: FK Borac