Tramp stigao u Peking: Svečani doček na aerodromu
Američki predsjednik Donald Tramp stigao je u Peking na sastanak sa kineskim predsjednikom Si Đinpingom, javljaju kineski državni mediji.
Tramp će sutra i u petak, 15. maja, prisustvovati bilateralnom sastanku, državnom banketu i svečanom prijemu zajedno sa Sijem.
Očekuje se da će predsjednici razgovarati o bilateralnoj trgovini, rijetkim mineralima, carinama, kao i o međunarodnim pitanjima, uključujući sukob na Bliskom istoku i pitanje Tajvana, prenosi Srna.
U američkoj delegaciji će biti nekoliko vodećih američkih poslovnih ljudi, uključujući vlasnika “Tesle” Ilona Maska, direktora “Epla” Tima Kuka, Keli Ortberg iz “Boinga”, Dejvida Solomona iz “Goldman-Saksa”, Stivena Švarcmana iz “Blekstona” i Lerija Finka iz “Blekroka”.
Oznake: Donald Tramp
Otkriven narko-tunel ispod granice SAD i Meksika: Zaplijenjena tona kokaina VIDEO