Sport 19.01.2021.

TREĆA POBJEDA: Borac u produžetku slomio Sutjesku

Košarkaši Borca ostvarili su treću pobjedu u drugoj ABA ligi.

Banjalučani su došli do trijumfa 100:93 protiv Sutjeske iz Nikšića nakon produžetka i tako uspješno otvorili svoj nastup na domaćem parketu. Imali su domaći nekoliko puta dvocifrenu prednost tokom meča, ali su se gosti uspješno vraćali i pružili žestok otpor.

Sutjeska je na startu povela 4:0 ali je Borac sjajno serijom došao do prednosti i poveo 14:7. Jaka odbrana sa laganim poenima iz tranzicije donijeli su prednost. Nikšićani su uspjeli da uhvate priključak, ali je u finšu prve četvrtine Draškjo Knežević uspio da veže dva šuta za tri poena i donese svom timu prednost (30:20).

Međutim Banjalučani su imali loš start druge četvrtine pa se Sutjeska vratila serijom 9:0 i opet uhvatila priključak za domaćim timom. Na početku trećeg dijela opet je Borac bio taj koji je napravio dobar pritisak i serijom 6:0 se odvojio. Imali su Banjalučani i plus 11 (60:49), ali nikako nisu uspjeli da prelome meč. Borbeni gosti su opet uhvatili priključak a onda je sa dvije vezane trojke Draško Knežević opet vratio domaće na plus 11 (68:57).

Ali, Sutjeska je još jednom pokazala da se ne predaje. Promjenom odbrane su zbunili domaće i iskoristili veliki broj promašenih bacanja domaćeg tima da trojkom Đorđa Miloševića naprave veliki preokret i povedu 79:78. Uspio je zatim Aleksandar Radukić da veže četiri poena, ali je na drugoj strani trojkom Brzoja donio izjednačenje 82:82.

U dramatičnom finišu pri rezultatu 86:84 Borac je imao napad za pobjedu ali Nikola Tanasković nije pogodio. Na drugoj strani Ismet Sejfić je fauliran i bio je siguran sa linije slobodnih bacanja za produžetak.

U produžetku je Borac stekao pet poena viška a Sutjeska je stalno prijetila da bi sa dva vezana pogođena šuta Reljić donio veliku prednost domaćem timu, prenosi Srpskainfo.

U pobjedničkom timu Nikola Tanasković je imao 25 poena , dok je na drugoj strani Đorđe Milošević imao 32 poena i čak 15 skokova.