Sport 23.08.2016.

Treće mjesto RK Borac m:tel na turniru u Beogradu

Rukometaši banjalučkog Borca m:tel osvojili su treće mjesto na memorijalnom turniru “Marinko Kelečević” u Beogradu.

Crveno-plavi su u polufinalnom ogledu poraženi od izraelskog Makabija iz Tel Aviva rezultatom (27:25), da bi u utakmici za treće mjesto bili bolji od mađarskog Orošazija sa 25:23.

Trener Banjalučana Ratko Đurković polovično je zadovoljan rezultatima na turniru u Beogradu.

“Od prvaka Izraela smo naivno izgubili. Protiv odlične mađarske ekipe smo pokazali kako bi Borac trebalo da izgleda. Dosta toga smo odradili kako treba, a nadam se da ćemo u budućnosti još više unaprediti svoju igru”, izjavio je Đurković, a prenio list “EuroBlic”.

Loša vijest za Borac m:tel je povreda Srđana Mijatovića, kojem je stradalo stopalo i odustvovaće sa terena više mjeseci.

Mladi rukometaš je polomio stopalo tokom Evropskog prvenstva za kadete na kojem je nastupao u dresu selekcije Srbije.

“Veliki je peh što duže vrijeme neću moći da računam na Mijatovića”, rekao je trener Banjalučana za “Glas Srpske”.

Memorijalni turnir “Marinko Kelečević” održava se svake godine u znak sjećanja na bivšeg rukometnog reprezentativca BiH, koji je nastradao u saobraćajnoj nesreći 2011. godine u blizini Beograda, a dvije godine kasnije održan je prvi turnir.

Kelečević je rođen 26. jula 1985. godine, a prije tragedije potpisao je ugovor sa Pivovarnom Laško iz Celja. Prije toga bio je član mađarskih klubova Ferencvaroš i Debrecen, te beogradskog PKB-a.