Sport 09.02.2021.

TREĆI PORAZ U ANTALIJI: Fudbaleri Borca izgubili od vicešampiona Gruzije

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su Dinama iz Batumija, rezultatom 2:0, u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a “crveno-plave” zabrinula je povreda Siniše Dujakovića koji je u samom finišu prvog dijela morao da napusti igru zbog povrede. Ipak, prema prvim informacijama, radi se o lakšoj povredi koljena, a Dujaković je, iz predostrožnosti, napustio teren, prenosi ATV.

Fudbaleri Borca imali su nešto “zrelije” šanse u prvom poluvremenu, ali je mreža Alavidze ostala netaknuta.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu.

Gruzijski vicešampion poveo je u 65.minutu kada je Mamučašvili pogodio iz slobodnog udaraca, a šest minuta kasnije konačan rezultat postavio je Jijavadze.

Utakmicu protiv Dinama, ekipa Borca počela je u sastavu: Lakić, Dujaković, Milojević, Uzelac, Kujundžić, Brtan, Meleg, Bosančić, Šikanjić, Zakarić, Mehanović.

Sa klupe su u nastavku ušli: Borovčanin, Vojnović, Ćosić, Subić, Mols, Vranješ, Čavić, Lukić, Georgiev i Bobić.

Fudbaleri Borca tako su upisali i treći poraz na pripremama u Antaliji, a posljednja provjera očekuje ih 12. februara kada izlaze na megdan ekipi Krila Sovjetov.