Sport 09.11.2023.

Treći uzastopni poraz fudbalera Zrinjskog u Evropi

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su večeras u Varšavi protiv Legije u utakmici četvrtog kola UEFA Konferencijske lige.

Bio je to treći uzastopni poraz „plemića“ u Evropi čime su ostali na trećem mjestu na tabeli i sa minimalnim šansama za evropsko proljeće, a Legiji je ovo bio treći trijumf u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Poljaci su slavili rezultatom 2:0, a sve je odlučeno već nakon prvih 45 minuta igre. Aktuelni šampioni M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine nisu uspjeli prirediti iznenađenje u glavnom gradu Poljske iako su na samom otvaranju meča imali veći posjed lopte, prenose Nezavisne novine.

Mreža Mostaraca se zatresla prvi put već u 14. minuti kada se u listu strijelaca nakon ubacivanja iz kornera upisao Augustinjak. Igrao se u 29. minuti kada se oglasila pištaljka španskog arbitra Rikarda de Burgosa Bengoečea. Na bijelu tačku pokazao je nakon što je u šesnaestercu oboren Kun, a siguran realizator u 31. minuti je bio Žosue.

„Plemići“ su u finišu prvog poluvremena imali šansu da smanje prednost, ali se Čanađija nije najbolje snašao.

U nastavku su domaćini tražili gol više, a dobru šansu je u 60. minuti imao Kapuadija. Defanzivac Legije je došao skoro do šesnaesterca Mostaraca, ali je njegov šut završio iznad prečke.

Krunoslav Rendulić je izmjenama pokušao ofanzivnije krenuti ka golu Poljaka, ali su domaćini i dalje bili opasniji. U 69. minuti je Všolek bio u odličnoj prilici, ali je loptu poslao malo pored gola. Dvije minute kasnije šut istog igrača je izblokirala odbrana Mostaraca.

Od 21 časa u ovoj grupi međusobni meč igraju Aston Vila i AZ Alkmar.