Sport 17.08.2020.

TRI BODA ZA BANJALUČANE U KOZARCU: BSK savladao Bratstvo, promašena tri penala

ČITANJE: 3 minute

Kao što se moglo i očekivati, u okršaju Bratstva iz Kozarca i banjalučkog BSK-a u Regionalnoj ligi RS – grupa Zapad, proteklog vikenda viđena je dobra utakmica, sa dosta golova. BSK je pokazao da je ipak bolja ekipa i porazio je Bratstvo, kao gost, sa 2:4.

Da neće ići sve dobro i glatko po goste, vidjelo se već u 8. minuti. Nakon nesmotrene reakcije Jeličića domaći su imali kazneni udarac, a šut sa 11 metara iskusnog Brkića odličnom intervencijom brani Dobrijević, piše sportdc.net.

Samo tri minute kasnije, nakon prekida i ubacivanja lopte u kazneni prostor, glavom mrežu BSK-a trese Kobas.

To kao da je bio znak gostima da se razbude i polako stvari uzimaju pod svoje. Samo nakon 4 minute, tačnije u 17. odličnu akciju golom je završio Jokanović. Tada BSK preuzima totalnu inicijativu i gospodari terenom, te stvara šanse. Bio bi to fantastičan gol da stativa nije bila saveznik Čauševića prilikom topovskog udarca Milosavljevića iz slobodnjaka.

BSK je svoju bolju igru krunisao u 44. minuti kada se u petercu najbolje snašao Kukić i stvari okrenuo u korist gostiju.

Tamo gdje su gosti stali u prvom poluvremenu tako su i nastavili početkom drugog i već u petoj minuti nastavka imali su odlične prilike preko Jokanovića i Kukića da završe posao.

Ipak, najbolji akter meča Jokanović u 75. minuti solo prodorom i odličnim pogotkom povisuje prednost BSK-a na 3:1. A onda 15 minuta onoga što fudbal krasi onim što jeste, šok završnica.

Da domaćin nema slučajno epitet “nezgodnog” protivnika pokazali su odmah u 78. minuti kada domaćin dobija opet kazneni udarac. Mijenja se izvođač, ostaje to Brkić, ali ovaj put Asmir. Nema ipak promjene rezultata. Dobrijević je pročitao šut koji ipak ide pored stative.

U 81. minuti penal za goste, Šakić preuzima odgovornost, ali u Kozaruši nema golova sa bijele tačke, Čaušević brani! Gosti u tom trenutku kao da su bili svjesni da propuštaju šanse da završe utakmicu, a kada je Asmir Brkić smanjio na 3:2 to je bio dodatni motiv da domaći krenu na sve ili ništa. Epilog toga je jedna kontra BSK–a, Tomičić odlično prolazi po strani, a Milošević jednostavno mora da upiše recku i postavlja konačnih Bratstvo – BSK 2:4.

Mora se ipak reći da su gosti dominirali tokom utakmice i zasluženo pobijedili, a tako misli i kapiten BSK-a Branko Trninić:

– Znali smo da nas očekuje teška utakmica, ali isto tako znamo da se nas pita na terenu. Možda nismo bili pravi u pojedinim momentima utakmice, jer mislim da smo trebali ranije da je završimo, mirnije bez stresnih situacija. Ali šta da se radi, analiziraćemo gdje smo griješili i pripremati se za sljedeću utakmicu. Mislim da BSK više nego zasluženo nosi tri boda sa terena gdje će se malo ko naigrati. Domaćinu čestitam na fer i korektnoj utakmici i želim im sreću u nastavku takmičenja – zaključio je Trninić.