Sport 28.02.2017.

Trijumf Igokee u Skoplju za plasman na peto mjesto

Košarkaši Igokee pobedili su sinoć MZT u Skoplju rezultatom 71:67 u utakmici 24. kola regionalne ABA lige, a nakon ovog trijumfa Aleksandrovčani su stigli do sjajnog petog mjesta na tabeli.

Bolje su košarkaši Igokee otvorili utakmicu, izuzev u dva navrata kada je MZT imao po poen prednosti. Aleksandrovčani su konstantno bili u vođstvu, da bi na odmor otišli sa, do tog trenutka maksimalnom, prednošću od šest poena (20:14).

Na otvaranju drugog poluvremena Mićović sa dva poena i Rikić sa jednim slobodnim bacanjem podižu prednost Igokee na devet poena viška, ali je do kraja ove dionice MZT uspeo da priđe na samo dva poena manjka (40:38).

U trećem periodu domaći tim dva puta dolazi do izjednačenja (46:46 i 48:48). Igokea se serijom 8:0 odvaja na značajniju razliku, a u poslednjih 10 minuta ulazi sa sedam poena prednosti (58:51).

Poslednju četvrtinu MZT otvara serijom 10:0, dolazi do izjednačenja (58:58), a potom i do vođstva nakon trojke Tejmsa (61:58). Igokea je prve poene u ovom periodu postigla tek nakon šest minuta i 38 sekundi. U poslednji minut Aleksandrovčani ulaze sa poenom prednosti, a 32 sekunde prije kraja Đorđe Milošević pogađa trojku.

Na drugoj strani, Drenovac smanjuje prednost, ali to je bilo sve što su domaći košarkaši uradili u ovom meču s obzirom da je Milošević devet sendi prije kraja pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 71:67.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Igokein Strahinja Mićović sa 20 poena.