Sport 30.03.2021.

TRIJUMF U ŠPANIJI: Igokea pobijedila Burgos nakon neizvjesne završnice

ČITANJE: 2 minute

Košarkaši Igokee ostvarili su pobjedu protiv španske ekipe San Pablo Burgosa rezultatom 77:75 u okviru FIBA Lige šampiona i tako ostali u igri za prolaz u četvrtfinale.

Puleni Dragana Bajića su igrali sjajno, iako su ih mnogi otpisali pred ovaj duel, i na kraju apsolutno zasluženo trijumfovali u meču protiv aktuelnog prvaka FIBA Lige šampiona, a heroj pobjede je Entoni Klemons.

Igokea je, kao formalni domaćin u dvorani u Burgosu, odlično odigrala prvo poluvrijeme.

U prvih deset minuta je San Pablo Burgos bio bolji, vodio je gotovo sve vrijeme i riješio taj dio meča u svoju korist sa 21:16.

Odbrana je bila ključ preokreta Igokee u drugoj četvrtini, pošto je primljeno svega 12 poena. Malo, po malo, primicala se Igokea i u finišu poluvremena preuzela vođstvo 36:33.

Neizvjesnost se nastavila i u trećoj četvrtini, koju je bolje otvorio španski tim i preuzeo vođstvo, koje je potom prelazilo malo na jednu, malo na drugu stranu.

Na kraju je Igokea još za poen uvećala prednost sa poluvremena – 57:53.

U posljednjih deset minuta meča, aktuelni šampion Lige šampiona je serijom 9:2 prešao u vođstvo, iako je prethodno gubio sa 60:55.

Međutim, Igokea nije bila uzdrmana, nastavila je da igra odlično, ponovo povela i imala prednost sve do posljednjih deset sekundi, kada je Mekfaden poravnao trojkom.

Uslijedio je tajm-aut Dragana Bajića, nakon kog je Entoni Klemons solo akcijom donio 77:75 Igokei, na 1,7 sekundi do kraja.

Novi tajm-aut, ovog puta domaćina, koji nije išao ponovo na “trojku”, koja bi mu donijela pobjedu, već na akciju u kojoj je Hasijel Rivero fauliran, ali su promašena oba bacanja, te je tako Igokea prva ekipa koja je u Top 16 fazi pobijedila španski tim.

Entoni Klemons je sa 20 poena vodio Igokeu ka trijumfu, a jedini dvocifreni je bio još samo Stiven Grej sa deset poena.

Kod San Pablo Burgosa čak četvorica dvocifrenih, ali to nije bilo dovoljno protiv Igokee.

Najefikasniji je bio Hasijel Rivero sa 17 poena, 12 je postigao Vitor Benite, a po 11 Srbin iz Kanade, rođen u Mostaru, Dejan Kravić i Tadus Mekfaden.