Vijesti 28.03.2025.

Trninić: Vrbas i Bosna u opadanju

ČITANJE: 1 minuta

Direktor Republičke uprave civilne zaštite Boris Trninić rekao je večeras da su rijeke Vrbas i Bosna u opadanju, da nema potrebe za širenjem panike, ali ni prostora za opuštanje.

Trninić je rekao da je Vrbas između dva zadnja mjerenja u opadanju oko 13 centimetara, dok pada i nivo Bosne u Doboju.

On je naveo da je u 16 mjesnih zajednica u Banjaluci proglašena vanredna situacija, te dodao da ima materijalne štete i da su neka domaćinstva poplavljena, ali da je najvažnije da nema žrtava.

“Prema prognozi meteorologa za vikend očekujemo stabilizaciju vremena i već sljedeće sedmice možemo da se nadamo stabilizaciji i saniranju nastale štete”, rekao je Trninić.

On je dodao da gađani moraju da podignu nivo svijesti i da reaguju na upozorenja.

“Ako nadležni organi kažu da morate da napustite svoje domove, to mora da uradite i da se reaguje u skladu sa upozorenjima. Moramo slušati institucije u samoj toj proceduri”, rekao je Trninić za ATV.

Oznake: Boris Trninić