Sport 30.05.2022.

TROFEJI: Juniori Borca šampioni BiH, fudbalerke prvakinje Srpske

Juniori Borca ostvarili su ogroman uspjeh proteklog vikenda – postali su šampioni BiH, te će predstojećeg ljeta učestvovati u omladinskoj Ligi šampiona.

Crveno-plavima je za titulu bio dovoljan bod iz derbija sa Sarajevom koji je odlučivao o osvajaču titule, ali nisu ništa prepustili slučaju – trijumfovali su rezultatom 1:0 i titulu ovjerili desetom vezanom pobjedom u nizu u prvenstvu!

Junaci su, nema sumnje, svi zajedno sa trenerima Zoranom Dragišićem i Rankom Stanarevićem, ali u ovom duelu heroj pobjede bio je Ivan Grgić, koji je svojevremeno tokom omladinskog staža nosio dres bordo kluba.

Haris Ališah je u 74. minutu faulirao Envera Kulašina u šesnaestercu Sarajeva, arbitar Miloš Gigović je pokazao na bijelu tačku, odakle je precizan bio Grgić, za veliku pobjedu i erucpiju emocija na pomoćnom terenu Gradskog stadiona!

A samo deset kola prije kraja sezone, praktično niko Borčevim ”dječacima” nije davao ni promil šanse da mogu da pokore BiH.

Na startu drugog dijela sezone, upisani su porazi u duelima sa Mladosti iz Doboja kod Kaknja (2:0) i Tuzla sitijem (0:1), poslije čega je uslijedio remi sa Radnikom iz Hadžića (1:1). U tim trenucima, poslije 16. kola, ekipa je zaostajala devet bodova za prvoplasiranim Zrinjskim (32-23).

Ipak, nije se Borčeva družina predavala do kraja sezone, ne sluteći gdje će je isti odvesti. Iz kola u kolo je gradila svoju priču i sjajnim partijama vezala deset pobjeda i superiorno osvojila trofej…

A sada – na kratki odmor, pa na pripreme za Ligu šampiona, prenosi borac-sport.com.

Trijumf u Modriči za kraj sjajne sezone

U 14 utakmica – 14 pobjeda, uz 101 postignut i samo 6 primljenih golova!

To je učinak fudbalerki Borca, koje su na superioran način odradile takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske i stekle pravo nastupa u premijerligaškom društvu od sljedeće jeseni.

U posljednjem meču u sezoni, crveno-plave su na stadionu ”Dr Milan Jelić” u Modriči trijumfovale nad domaćinom rezultatom 1:5, postigavši četiri gola u intervalu od 15. do 25. minuta, od čega su tri bila djelo Valentine Fedene, prenosi borac-sport.com.

Oznake: FK Borac, ŽFK Borac