Sport 01.05.2021.

“TROJKOM” U FINIŠU: Košarkašice Feniksa savladale Orlove, smanjile prednost konkurentkinja

ČITANJE: 1 minuta

Košarkašice Feniksa pobijedile su Orlove rezultatom 70:69 trojkom Nikoline Džebo u posljednjim sekundama utakmice.

Ovaj trijumf znači da je Feniks smanjio rezultat u finalnoj seriji plej-ofa na 2:1, prenosi Srpskainfo.

Prlovi koji su formalno bili domaćini ove utakmice su loše otvorili utakmicu što je Feniks iskoristio i nakon deset poena imao prednost od osam poena. Polako su u nastavku izabranice Dragane Svitlice počele topiti tu prednost, a u završnici, tri minuta do kraja imale su i osam poena viška. Svi su mislili da je gotovo, ali ne i Feniks, a onda je Nikolina Džebo pogodila trojku za veliko slavlje.

Najefikasnija u Feniksu, a ujedno i na utakmici bila je Nikolina Babić sa 22 poena dok je NIkolina Džebo dodala 13.

Orlove je predvodila Dragana Domuzin sa 16 koševa, dok su Anđela Gligić i Milina Mišeljić dodale po 12.

Četvrta utaklmica igra se u utorak, a šampion BiH biće ekipa koja prva dođe do tri pobjede.